Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Bodó-Nagy-Örley: Horgászeszközök, horgászmódszerek

Budapest, 1986. Mezőgazdasági Kiadó, 95 szövegközti ábrákkal illusztrálva, kiadói karton kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Mezőgazdasági
Kiadás éve:
1986
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Dabasi
ISBN:
963-232-260-6
Kötés típus:
keménytáblás
Terjedelem:
191
Nyelv:
magyar
Méret:
12x16.5cm
Állapot:
Súly:
192 g
1190 Ft


"Ilyenkor a csalizott horog egy pillanatra felemelkedik a talajról és felhívja magára a táplálékot kereső hal figyelmét, nemegyszer azonnali kapást eredményezve.
A hagyományos úszás szereléket a ragadozó halak horgászatánál is használhatjuk, amikor megfelelő vízmélységben, horogra tűzött csalihalat kínálunk fel. Úszónk nagyságát ebben az esetben a csalihal nagysága szabja meg. Azt ugyanis úgy kell megválasztani és kisúlyozni, hogy az úszó ne csak az ólom, a forgókapocs, a horog, valamint a csalihal súlyát bírja el, de a kishal se tudja víz alá meríteni. Az úszó elmerülésének ugyanis már a kapást kell jeleznie. Minthogy a csukára nagyobb csalihallal horgászunk, mint a süllőre, és a kishalak nemcsak lefelé vagy oldalirányba, hanem felfelé is törnek, amit csak nagyobb ólomnehezékkel tudunk megakadályozni, a csukázáshoz nagyobb testű úszóra van szükségünk.
Csalihalas úszós szerelékünkkel kétféleképpen is horgászhatunk úgy, hogy kishalunkat az úszóval vándoroltatjuk vagy egy helyben rögzítjük. Természetes, hogy a vándoroltatás, amely nagyobb terület meghorgászását teszi lehetővé, csak akadálymentes vízen engedhető meg. Akadékos, növényzettel benőtt vízen vagy éppen vízbe dőlt fa ágai között nem ereszthetjük szabadjára a csalihalat, mert annak biztos elszakadás a vége. Ilyen esetben a készséget úgy szereljük össze, hogy a vízfenéken nyugvó ólom és az úszó közé a kívánt távolságban háromágú forgókapcsot iktatunk be. A forgókapocs két egymással szemközti fülébe rögzítjük a zsinórnak az úszó, illetve az ólom felé tartó részét, a derékszögben elhelyezett fülbe pedig az előkezelt horgot kötjük. Csalihalunk így a forgókapocs segítségével az élőké által biztosított átmérőjű körben szabadon úszkálhat, a megfelelően megválasztott ólmot azonban nem tudja felemelni és az úszót sem tudja alámeríteni. Ezt az egyébként meglehetősen durva szereléket elsősorban a csukázáshoz használhatjuk. A csuka éles, damilt szaggató fogazatára tekintettel természetesen drótelőkét kell alkalmaznunk. A kishalas úszós felszereléseket a 84. ábra b és c rajza szemlélteti."


Laurent Gounelle: A férfi, aki boldog akart lenni

Luby Margit: Népmondák Szabolcs-Szatmárból

Polgári peres eljárások-Szerk.Dr. Gáspárdy László

Halász Előd: Magyar-Német kéziszótár

Frank Geron: Átkelés

Teddy Wayne: Jonny Valentine szerelmes éneke

Andrei Makine: Keletsirató

Władysław Szpilman: A zongorista

Hatvany Lili: Ételművészet, életművészet

Tóth Endre: Bizalmas vallomás-Dedikált!!

John Galsworthy: Forsyte-saga I-II.

Báró Eötvös József: A nővérek

H. Kolba Judit - Hapák József: Egyházak kincsei Magyarországon

Hargitai György: Az étel a legjobb orvosság

Móricz Zsigmond: Rokonok

Debrecen története 1693-1849-2. kötet

Pitrik József, Ulcz Gyula: Társadalmi-gazdasági mozaikok az uniós kapcsolatok tükrében

Lambrecht Kálmán: Herman Ottó élete

Gyionyiszij (Az egyetemes festészet mesterei)

Bíró-Weller: Angol-magyar kéziszótár