Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dr. Kosutány István: Kézvonalak-embersorsok

Budapest, 1988. Szépirodalmi Kiadó, 299 oldal, 265 ábrával, 16 mélynyomású táblával, kiadói papírborítóban, új állapotban.

Reprint kiadás

Kiadó:
Szépirodalmi
Kiadás éve:
1988
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963-15--37021
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
299
Nyelv:
magyar
Méret:
15x23cm
Állapot:
új
Súly:
452 g
1590 Ft


"Az ismeretlen és titokzatos dolgoknak mindig nagy varázserejük volt az emberiségre. A kíváncsiság egyik legerősebb indítórúgója az emberi lélek megnyilvánulásának, legyenek bár céljai helyesek, jók, avagy helytelenek és bűnösek, álljon bár tudományos, nemes, vagy nagyon is alacsonyrendű indulatok szolgálatában! Már a Biblia is azzal kezdi ősrégi idők csodálatos meseszövését, hogy Évát a kíváncsiság vezérli a paradicsomi almafa tiltott gyümölcsének a megízlelésében. A miszticizmus, az okkultizmus ezernyi alakban és elnevezésben bár, de minden időknek kedvelt gondolati irányzata volt, melyet félve, bámulva, vagy rettegve űzött »beavatott« és beavatatían egyaránt s várt tőle sok ügyére-bajára feleletet, titkos képességeket, aranyat, vagyont, gazdagságot, de éppen úgy örök szerelmet, örök ifjúságot, varázserejű mindenhatóságot: olyan képességeket és lehetőségeket, miket se a miszticizmus, se más legális vagy illegális tudomány nem tudott beváltani a múltban, s nem fog teljesíteni tudni a jövőben sem soha!
De azért a mai tudományosság a régi misztikusoknak és okkultistáknak sok dolgát, kísérleti ágát és eredményét vette át, soknak adott tudományos magyarázatot, bevezetvén azokat a reális tapasztalati tudományosság csarnokaiba. A mai modern vegytannak, fizikának, az orvosi tudománynak, a csillagászatnak és sok másoknak több olyan kétségbevonhatatlanul reális megállapítása van a jelenben, melyeknek gyökerét, kiindulópontját a régi alkimisták titokzatos lombikjai, az őskori babonák ködös ceremóniái, a sok ezeréves legendák délibábos, szivárványos álmai, ábrándjai közt kell keresnünk. A villamosság, a gázvilágítás, az atomrombolás, de úgyszintén a kinin, a higanykúra, a hipnotizálás, a himlőoltás, a rádió, a telefon s ezernyi más dolog mind-mind olyan újabb találmányok és felfedezések, melyek valamilyen alakban a régi korok alkimistái, papjai, varázslói előtt sem voltak teljesen ismeretlenek. Csak akkor csodakúra, csodadoktor, varázslás, szemmelverée, igézés, meglátás, csodalámpa, boszorkányság, füvesasszony volt a nevük."


Lyka Károly: A táblabíró világ művészete

Fekete István: Hú - 1980.

Kézikönyv a Gyógypedagógiai Iskola II. osztályában tanító tanárok részére

Jakupcsek Gabriella: Hepehupa

Ki kicsoda?-Életrajzi lexikon

Berey József: Nagyecsed története és néprajza

Louis Sachar: Stanley a szerencse fia

Szocialista közművelődés-Szöveggyűjtemény

Kemény Mária: Neményi Lili

Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme

Bíró Yvette: Nem tiltott határátlépések

Mukhtar Mai: Megbecstelenítve

Balázs Sándor-Filius István: Zöldségtermesztés a házikertben

Thury Etele: A Dunántúli Református Egyházkerület története II. kötet

Búvár zsebkönyvek-Dísznövények

Ézsiás Erzsébet: Az érzelmek papnője - Pitti Katalin életútja

Méhészet 1962-1963.

Galsai Dániel: Szerelmem Albert Györgyi

Jókai Mór: A régi jó táblabírák

M. Eller: A láthatatlan professzor