Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dr. Szendei Ádám: Gyógyszer a családban

Budapest, 1987. Medicina, 218 oldal. kiadói karton-kötés, jó állapotban.

Kiadó:
Medicina
Kiadás éve:
1987
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963-241-625-2
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
218
Nyelv:
magyar
Méret:
12.5x19cm
Állapot:
Súly:
244 g
600 Ft


"A fájdalomnak tehát fokát és helyét érezzük. Mindez nem jelenti azt, hogy az egyén által érzett szubjektív fájdalomélmény mindig arányban állana a fájdalmat kiváltó inger vagy betegség súlyosságával. A fájdalomélmény súlyossága nemcsak, sőt elsősorban nem a kiváltó ok nagyságától, mint legalább annyira az egyén fájdalommal szembeni érzékenységétől is függ.
Az egyéni fájdalomérzékenység tulajdonképpen akkor is jelezhet testünk valamely részéből származó fájdalmat vagy helyhez nem kötött, un. lelki fájdalmat, ha a szervezetünkben semmilyen kimutatható fájdalmat keltő ok nincsen. A rossz hangulatban, búskomorságban, szaknyelven: depresszióban szenvedő beteg pl. akkor is érez enyhébb vagy súlyosabb fájdalmat, ha az orvos a leggondosabb vizsgálattal sem tud a fájdalomért felelős testi okot kimutatni. És ha ilyenkor a fájdalom nem egyszerűen kellemetlen érzésben nyilvánul meg, hanem fej-, szív-, has-, gerinc- vagy végtagfájdalomban, úgy - jobb magyarázat híján - nevet adunk a fájdalomnak. Az ilyen kimutathatatlan eredetű szervi fájdalmat pszichoszomatikus (tehát a leiekből induló és a testre vetülő) fájdalomnak hívjuk. Az elmondottak értelmében nyilvánvaló, hogy pl. pszichoszomatikus szívtáji fájdalom esetén nem a szív beteg és éppen ezért nem a szív szorul gyógykezelésre, hanem a fájdalom alapját képező idegrendszeri vagy lelki állapotot, hangulatot kell akár gyógyszerrel, akár pedig lelki ráhatással, jó szóval, segítőkészséggel gyógyítani.
A fájdalomélmény gyötrő, s éppen ezért az állat is, az ember is ösztönösen igyekszik szabadulni tőle. Mindez azonban nem változtat a tényen, hogy a fájdalom az esetek elsöprő többségében hasznos, sőt nélkülözhetetlen az életben maradáshoz. A felnövekvő gyermek ugyanis részben saját tapasztalatából, részben mások elbeszéléséből megtanulja, hogy mi okoz fájdalmat. Például az, hogy a tüzes kályha érintése fájdalommal és égéssel jár, és éppen ezért kerüli a fájdalmat kiváltó élményeket. Az ember fájdalmak esetén kellő tájékozottság birtokában tudja, hogy milyen fájdalom érzetekor kell feltétlenül és gyorsan orvosi segítséget igénybe venni a fájdalom okának kiderítésére és megszüntetésére."


Dr. Gerő Ernő: Válóperbeli eljárás az új perrendtartás szerint. Népies jogi útmutató

Fekete István: Rózsakunyhó-Elbeszélések és karcolatok

Wass Albert minden verse

David Stacton: A Bonaparték

Orosz képeskönyv

Francois Villon összes versei

Lenin művei 26.kötet- 1917 szept.-1918 febr.

Hamar Péter (szerk.): Érettségi tételek irodalomból

Esterházy Péter: A szív segédigéi - Helping Verbs of the Heart

Gerő Győző: A Jakováli Haszán Pasa Dzsámi és Múzeum kiállítási vezetője

Shakespeare versek

Jeff Lindsay: Dexter halott

Indiai regék és mondák

Ohmacht-Sárközi: Műszaki táblázatok

Móricz Zsigmond: Forró mezők

Craig Shaw Gardner: Batman visszatér

Boglár Lajos: Trópusi indiánok között

Réti Ervin: Japán a Kakas évében

Hunyadi Attila: A süllőhorgászat módszerei

Sandra Brown: Selyemháló