Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Fekete Ferenc: A body building királyai

Budapest, 1989. HungariaSport Kiadó, 192 oldal, kiadói papírborítóban, a fedőlap felső sarka kicsit megtört, egyébként jó állapotban.

Kiadó:
HungariaSport
Kiadás éve:
1989
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Dabasi
ISBN:
963 7544 38 0
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
192
Nyelv:
magyar
Méret:
14x22cm
Állapot:
Súly:
206 g


"Néhány hónappal ezelőtt közvéleménykutatást végeztek. Megkérdezték az olvasókat: írják meg, szerintük ki volt minden idők legnagyobb body buildere? Arnold Schwarzenegger elsöprő győzelmet aratott.
Tény, ha feltesszük a kérdést, ki volt minden idők legnagyobbika, sok olyan tényező is szóba kerül, ami nem lényeges a fizikum felbecsülése szempontjából. Kétségkívül a népszerűség a legfontosabb tényező egy ilyen felmérésnél. Nehéz szétválasztani Arnold fizikumát teljes személyiségétől a szórakoztatás világában elfoglalt helye miatt.
Széles körben úgy tartják, hogy minden idők két legnagyobb férfi body buildere Lee Haney és Arnold Schwarzenegger. Az a vélemény nemcsak a bajnokot meghatározó tulajdonságok kifejlesztésén alapul, hanem azon is, hogy az illető korának nagy versenyzőihez mérten mennyivel volt jobb, azaz a legyőzöttek színvonala is alapul vehető a győzelmek és vereségek adatain kívül.
Arnoldnak vannak a legjobb győzelem-vereség adatai. Több jelentős versenyt nyert, mint bárki más e sportág történetében. Mr. Olympia, Mr. Universum, Mr. International és Mr. World címet nyert.
Ez tizenöt nagyon jelentős győzelem, ezenkívül nyert még néhány címet Európában, mielőtt Amerikába ment.
A másik oldalon Lee Haney megnyerte a Junior Nationalst, az IFBB amatőr világbajnokságot, három Grand Prix és öt Mr. Olympia címet. Lee túl fiatal volt ahhoz, hogy a 60-as évek végén és a 70-es évek elején sokszoros Mr. Universum lehetett volna. Ha Lee részt vett volna sokszor egymás után a NABBA Universe versenyeken, akkor kétségtelenül szert tehetett volna egy sor értékes győzelemre.
Mindketten nagyon fiatalon húsz éves koruk körül kezdtek komoly címeket nyerni. Arnold pályája csúcsán, 1975-ben huszonnyolc évesen visszavonult. Egyszer még visszatért, hogy elnyerje 1980-ban harminchárom éves korában a Mr. Olympia címet. Ez a kor nem sok a body buildingben. Amennyiben Arnold ugyanazzal az intenzitással és elszántsággal edzett volna tovább, talán nyert volna még Mr. Olympia címeket. Arnold azonban más utat választott, mint ahogy ezt egetverő filmkarrierje mutatja. Ha Arnold a body buildinget tartotta volna továbbra is elsődlegesnek az életében, folytathatta volna a nyerést is."


A holtak köztünk járnak - Egy testben több lélek élhet

Molnár Gábor: Makk és jaguár

Catharine Parker-Littler: Kérdezd a szülésznőt!

The Caravaners

Végh Antal: Miért beteg a magyar futball? Dedikált!

Várnai Péter: Rösler Endre-2 db. hanglemez melléklettel

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok I-II.

Bánszki István: Szellemi elődeink-A Bessenyei-Társaság kultúra-teremtő nagyjai

Régi Kalevala-Reguly Antal fordítása

Csongrádi Kata: Millió rózsaszál-Dalregény

Kézikönyv a hazánkban forgalomban levő játékfilmekről

Balla Tibor: Szarajevó, Doberdó, Trianon

Éric Deschodt: Attila, a hunok királya

Paul Joannides: A nemi örömszerzés enciklopédiája

John J. Nance: Az utolsó túsz (Világsikerek)

Pákozdi Judit: Fortélyok főzőkanállal

Pechtol János (Szerk.): Vadászévkönyv 1999

A. D. Speransky: A Basis for the Theory of Medicine

John Kalench: MLM sikerkalauz

Balogh István: Ecsedi István élete és munkássága