Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Francis Claudon: A romantika enciklopédiája

Budapest, 1990. Corvina Kiadó, 378 oldal, gazdag képanyaggal, kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Corvina
Kiadás éve:
1990
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Athenaeum
ISBN:
963-13-2665-9
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
378
Nyelv:
magyar
Méret:
17x23cm
Állapot:
Súly:
1012 g
2190 Ft


"A turneri megközelítés tökéletesen eredeti, de annyi lehetőség előtt nyitja meg az utat, hogy magukénak vallják őt az impresszionisták és a szimbolisták, önigazolásként emlegetik példáját Huysmans és Gustave Moreau. Turner jó barátságban volt Boriingtonnal, 1820 táján együtt dolgoztak. Bonington Angliában is, Franciaországban is kiállította képeit, francia barátai között volt Hűét és Delacroix, az utóbbival Párizsban közös műteremben dolgoztak.
Bonington romantikus hangulatú zsánerképeket és történelmi jeleneteket festett, de elsősorban tájképfestőként becsülték. Társasága a kifinomult franciás könnyedség irányába befolyásolta, Turner és Constable hatása viszont az égbolt végtelenségében, fejlett térérzékében mutatkozott meg képein. Thomas Girtin, aki fiatalon halt meg, akárcsak Bonington, nagy sikereket ért el kortársainál; Turner és Constable egyaránt csodálta. Sokat utazott Angliában és Franciaországban, és utazásokon készült vízfestményei nagy hatással voltak az angol és a francia festőkre. A John Martin, John Crome, Dávid Cox és Richárd Wilson alkotta tájképfestőcsoport ezzel szemben jobban ragaszkodott a hagyományokhoz. A csoport némely tagját Ruisdaél és Hobbema alkotásai ihlették, más tagjait Cuyp és Claude Gelée képei.
Martin, aki nagy hírnévnek örvendett Európában, kedvelte a csatajeleneteket és általában a drámai jeleneteket (A Vízözön; Babilon eleste), a sziklás tájképeket és az apokaliptikus fényben fürdő, apró emberkék benépesítette, lenyűgöző perspektívákat. Crome viszont jóval reálisabb és mindennapibb mozzanatokkal színesítette tájképeit (piaci jelenetek, tengeri ünnepségek), Wilson pedig olaszos modorban festette a maga békés tájait (hegyek övezte tó, folyóparti kastély, itáliai villa). Cox előszeretettel ábrázolta a fény gyorsan tovasuhanó, tünékeny hatásait. Külön kategória Stubbs - vérmérséklete a klasszikusok, témaválasztása a romantikusok közé sorolja. Rajongott a lovakért, s ő volt az állatábrázolás első számú művésze Angliában. "


Illyés Gyula: Lélekbúvár

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk - 2012.

Herczeg Gyula: Olasz-magyar szótár

Frederick Forsyth: Az afgán

Jenny Randles: Ufók (Hogyan lássuk?)

Nagyrábéi falukönyv 2.

John Grisham: Camino sziget

Magyar Statisztikai Zsebkönyv XI. évf. 1942

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Sas Péter: Mesélő képeslapok: Kolozsvár 1867-1919

Pók Lajos: A szecesszió

Madách Imre: Az ember tragédiája

Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre

Bársony István: Délibáb

Krenner István: Jó játék az akvárium

Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok-2001.

Bein Károly: A kis bogárgyűjtő

Guy de Maupassant: Egy asszony élete-A Szépfiú-Péter és János

Olaf Groehler: A légi háborúk története 1910-1980