Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Gyimesi György: A Meru lankáin, vadászélmények

Bratislava, 1975. Madách Kiadó, 175 oldal, fekete-fehér fényképekkel. Kiadói, egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval jó állapotban.

Kiadó:
Madách
Kiadás éve:
1975
Kiadás helye:
Budapest
Kiadás:
1.
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
175
Nyelv:
magyar
Méret:
13.5x20.5 cm
Állapot:
Súly:
352 g
2490 Ft


"Hosszú kilométereken az őserdő alatt húzódó vég nélküli bozótosban kanyargunk. Látnivaló azért itt is akad. Előbb legelésző nádi antilopra ijesztünk rá, aztán egy mogorva bivalybika miránk, mert felcsapott szarvával már-már támadást jelzett, de aztán mégis meggondolta magát, és eloldalgott. Azt persze egy percig sem hittem, hogy a terepjáró szilárd karosszériájában sok kárt tehetett volna, de bennünk igenis. Egyetlen taszítással messze röpíthetett volna mindnyájunkat a nyitott kocsiból.
A bozótost feljebb őserdő váltotta fel. Tengernyi fa vad összevisszaságban, egymásba karolva, egymásra hajolva, liánkötelekkel összefűzve, gyökérpiányvákkal lehorgonyozva. Ahány fa, annyi fajta. Szinte sehol sem látni két egyformát egymás mellett. A különböző alakzatokon kívül főleg ebben különbözik a trópusi őserdő a mi hazai erdeinktől. Ha otthon bükkösben járunk, ott a bükk az úr, más fa alig keveredik tiszta állományába. A tölgyesben sem más a helyzet. Itt meg akácok, pálmák, vadolajfák, meg ki tudja, milyen fajták egymás hegyen-hátán. A sűrű aljnövényzetben fürge lábú duikerek cikáznak menekülve a kapaszkodástól nehezen zakatoló motor elől, másutt bozóti antilopok riadnak el sebes szökelléssel. A fákon temérdek madár ugrál, rikoltozik: tarka kokók, apró nektármadarak, ékes méhészmadarak, otromba szarvcsőrűek. No meg az elmaradhatatlan gerezamajmok.
A kusza, fulladt levegőjű, párolgó, fűszerillatú lomblevelű őserdőt feljebb érve a tűlevelűek családjába tartozó évszázados, sőt évezredes cédrusok erőt, méltóságot sugárzó hatalmas oszlopai váltják fel. Dehogy oszlopok! Eget markoló tornyok ezek! Még kaputorony is akad közöttük, inda- és léggyökércirádákkal díszített bebocsátó a cédruserdő szentélyébe. A kerékvágások a hatalmas fa törzsén keresztül a természet alkotta alagútba vezetnek. A lyukas faóriás méreteire jellemző, hogy alagútjában két kisebb gépkocsi kényelmesen elfér egymás mellett, és az utasoknak sem kell behúzniuk a fejüket az odakoppintás veszélyétől félve. Ilyen élőfa-attrakció tudtommal az amerikai Yellowstone Parkban levő indiánok kiégette marnmutfenyőkön kívül a világ egyetlen természetvédelmi területén."


Illyés Gyula: Lélekbúvár

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk - 2012.

Herczeg Gyula: Olasz-magyar szótár

Frederick Forsyth: Az afgán

Jenny Randles: Ufók (Hogyan lássuk?)

Nagyrábéi falukönyv 2.

John Grisham: Camino sziget

Magyar Statisztikai Zsebkönyv XI. évf. 1942

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Sas Péter: Mesélő képeslapok: Kolozsvár 1867-1919

Pók Lajos: A szecesszió

Madách Imre: Az ember tragédiája

Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre

Bársony István: Délibáb

Krenner István: Jó játék az akvárium

Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok-2001.

Bein Károly: A kis bogárgyűjtő

Guy de Maupassant: Egy asszony élete-A Szépfiú-Péter és János

Olaf Groehler: A légi háborúk története 1910-1980