Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember-1. kiadás!

Budapest, 1937. Fővárosi Könyvkiadó, 231 oldal, fekete-fehér fényképekkel, kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.



Kiadó:
Fővárosi Könyvkiadó
Kiadás éve:
1937
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Fővárosi Nyomda RT.
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
229
Nyelv:
magyar
Méret:
16.5x24cm
Állapot:
Súly:
605 g


"Ezért, aki biztosan zsákmányul akarja ejteni, annak együtt kell útnak indulnia a hajnali madárszóval és felkeresnie azokat a vízrészeket, ahol az őn legkedvesebb táplálékát, a szélhajtó küszt megtalálja. Sokszor láthatjuk, amint villámgyorsan a megrémült küszcsapat közé ront; garázdálkodásának helyét és irányát a víz színén hosszú barázda jelzi, ami nagyban megkönnyíti az őn fogását, mert a horgász majdnem biztos helyen vetheti be horgát a vízbe. Legalkalmasabb idő fogására a napsütéses reggel és a késő délutáni órák.

Természetesen más időpontban is lehet őnre horgászni, de semmiesetre sem számíthatunk olyan eredményre, mint a hajnali és a reggeli órákban. Az őn ugyanis éjjel megemészti a magához vett táplálékot és ezért természetszerűleg hajnalra megéhezik, amikor mohón veti magát áldozatára. Napközben nem igen táplálkozik, estefelé azonban ismét megjön az étvágya. Mikor éhes, olyan kitartóan üldözi a menekülő halat, hogy sokszor maga is veszedelembe kerül. Előfordul, hogy menekülés közben valamelyik üldözött hal a partra veti magát. Megtörténik ilyenkor, hogy eszeveszett száguldása közben maga az őn szintén szárazra kerül. Éppen ezért, hogy a csalit olyan hevesen támadja, az őn a legnagyszerűbb sporthalak egyike.

Kapja is a csalit mohón, ha ügyesen felkínáljuk neki. Legyen az légy, kishal, vagy akár villantó. Persze előfordul, hogy hiába pergetjük, hiába húzogatjuk végig a vízben a legékesebb műcsalit is, még csak feléje sem néznek.

Akárcsak most.

Kis kanálalakú villantóval kísérletezünk, de úgylátszik, nem találtuk el a szájuk íze szerinti falatot, mert figyelmen kívül hagyják a felkínált fémforgót. Pedig főiünk alig tizenöt méterre jókedvűen száguldoznak a vízben. Kénytelenek vagyunk átszerelni a horgot, halalakú villantót teszünk a zsinór végére. Kellő eredménnyel. Az első behúzásnál már ugrik is az egyik rabló. Tíz perc sem telik bele s már három szép példány veszített rajt a nagyszerű kis fémforgón. Az egyik mélyebb pörgetésnél kis csuka támadt neki a fémcsalinak.

A vízfolyással egyirányban tovább megyünk a parton, jó nagy területen lehorgásszuk a vizet, de bizony a szerencse nem nagyon kedvez nekünk. Az idő előrehaladt, tíz óra felé jár már az óra mutatója, ilyenkor minden életrevaló őn megtöltötte gyomrát s csak elvétve lehet egy éhesen maradt példányt horogvégre kapni. Sűrű bokrok zárják el a parton a továbbhaladást. Megkíséreljük közöttük átjutni, de nem sikerül; az ágak tüskéi belekapaszkodnak a ruhánkba és arra kényszerítenek bennünket, hogy egy kis kerülőt tegyünk. Megállók a parton, előveszem zsebkendőmet és végigtörlöm arcomat.

Csakúgy folyik rólam a víz."


A francia irodalom a huszadik században I-II.

Porcsalmy Gyula: Buda Katalin - Regény a hajdúnép múltjából

Szvoboda Dománszky Gabriella: Barabás Miklós

Dan Millman: A békés harcos szent utazása - Az elveszett évek

Sziklai László: Sztálinizmus és fasizmus

Michael Crichton: Szörnyek szigete

Stanislaw Lem: A kudarc

Hadrovics - Nyomárkay: Horvát - Magyar kisszótár

Juhász Gyula költői nyelvének szótára

B. Kéry Ilona: Kertem

A Magyar Tudományos Akadémia másfél évszázada

Kate Furnivall: Lydia titka

Dr. Szabó László: A népi társadalom változásai az Alsó-Garam mente magyar falvaiban (1900-1974)

Láng Géza: Növénytermesztés

Kristen Harnisch: A borász lánya

Oliver Juan Lopez: Vad angyal 1-5.

Somogyi Dénes: Szomolya története 1945-ig

A Közép-Tiszai Tájvédelmi Körzet

W.E. Orchard: The way of simplicity-A guide for the perplexed

Szénássy Barna: History of Mathematics in Hungary until the 20th Century