Állapot:
Súly:
298 g
1500 Ft

"a partvonaltól néhány méterre állva teli csüddel káprázatos lövést küldött a „hosszú" felső sarokba. Aknavölgyi, a kapusunk dermedten nézte, még a kezét sem tudta felemelni. A vezetés további akciókra buzdította az ellenfelünket, a támadásaik szinte futószalagon követték egymást. A hátvédjeink csúszva-mászva igyekeztek ellenállni, szinte feltúrták a füvet, ha másként nem ment, belevetődve a testükkel fogták fel a lövéseket. Ez a defenzív taktika nem vezethetett eredményre, egy-egy hiba okvetlenül becsúszik és Aknavölgyinek újra a háta mögé kell nyúlnia, hogy kiszedje a labdát a hálóból.
És akkor a Fradi elkövette azt a hibát, hogy fölényeskedni kezdett, technikai trükkökkel, labdazsonglőrködéssel szórakoztatta magát és a közönséget, „köténycseleket" mutattak be - az ellenfél lába között passzolták tovább a labdát, szinte oda sem figyelve cipőjük sarkával adogattak egymásnak. Bár labdakezelésben kétségkívül felülmúlták a közepes játékerejű Vasast, de elfeledkeztek arról, hogy a piros-kékeknél többnyire olyan futballisták szerepelnek, akik alig egy fél évvel azelőtt rendőrök és detektívek hadával is szembe mertek nézni.
A sport filozófiája arra tanít, hogy a nyomott állásoknak megvan a'maguk rejtett dinamikája, mely leginkább egy leszorított, de kipattanásra kész rugóhoz hasonlíthat. Az első félidő közepére fokozatosan megváltozott a játék képe. A Vasas nem kapott újabb gólt, sőt kiszabadult a saját tizenhatosáról, a védők már nem arra rúgták el a labdát, amerre éppen álltak, hanem „letették" a földre és pontos, rövid passzokkal játszották át a középpályát. A törpe növésű Pápai sorra nyerte a fejpárbajokat a hórihorgas Sárosi III. ellen. Az utolsó percekben még egy gólhelyzetet is sikerült kialakítani, Illovszky a maga megszokott „biciklicselével" - a csatár úgy tesz, mintha középre játszana be a labdát, aztán továbbfut vele - betört a tizenhatos vonalon belülre, Csikós csak szerencsével tudta hárítani a lövését.
Minden valamennyire is járatos futballszurkoló tudja, hogy a hátrányban lévő csapatnak a második félidőben az első tíz-tizenöt percet kell újabb kapott gól nélkül megúsznia. Ha ez sikerül, feltámad benne a „második szél", új lendületet kap, az addig vezető ellenfél viszont elbizonytalanodik az eredménytelenségtől. Kiengedi a kezéből a kezdeményezést, és az irányítás átszáll az addig védekező félhez. Ez a fordulat itt is bekövetkezett. A kibekkelt első negyedóra után Illovszky most egy hosszú szöktetéssel hagyta ott a védőjét és közelről Csr-kós kapujába lőtt. 1:1, kiegyenlített a Vasas!"

Ibos Éva: XIX-XX. századi magyar festészet - magyar, német, angol