Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Nagy András Béla: Fogjunk többet

Budapest, 1990. Mezőgazdasági Kiadó, 45 oldal, 17 ábrával, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Mezőgazdasági
Kiadás éve:
1990
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
45
Nyelv:
magyar
Méret:
14x20.5cm
Állapot:
Súly:
58 g
1190 Ft


"Aki már fárasztott 10 kilósnál nagyobb harcsát, az tudja, hogy mennyire fontos a lehető legprecízebben összeállított, erős felszerelés. Míg a kisebb, 10 kiló alatti harcsákat fárasztás közben a horgász irányíthatja, pontosabban „tudja tartani", húzását visszafogni, addig a nagy harcsával szemben, különösen a fárasztás első szakaszában, „nem a horgász az úr". Ha a clinch-csomót kapkodva, hibásan kötöttük, vagy gyenge a forgókapcsunk, netán tavalyi zsinórt hagytunk a peremfutó dobján, nos, ne csodálkozzunk, ha alulmaradunk. Jól jegyezzük meg: „az öreg hal mindig megtalálja a felszerelés leggyengébb pontját". Ez pedig az esetek nagy részében a csomó, még akkor is, ha gondosan kötöttük.
Egy alkonyati órán szomorú tanúja voltam egyik horgászbarátom kétségbeesett küzdelmének és igyekezetének: 30-asnál valamivel vastagabb zsinóron megakasztott egy 30 kiló körüli harcsát, s bár nem kapkodott, gondosan és óvatosan bánt a hallal, még fél óra után sem tudta irányítani. Már ránk sötétedett, amikor végre feljött a hal, de csak hogy megmutassa hatalmas, sötét hátát, utána kényelmesen újra a mélybe húzott, nem sietett, nyugodtan úszott a meder közepén. A vékony zsinór miatt barátom csak tartani tudta a halat, erősebben húzni, okosan, nem merte, tisztában volt a felszerelés gyengeségével. A nagy harcsát azonban valóban fáraszfáni kell: húzását fogjuk vissza, zökkentsük ki kényelmes tempójából, igyekezzünk a fenékről felemelni. Persze, joggal mondhatja bárki: „könnyen beszél az írógép mellett, de hát végül is mennyire húzhatom a halat"? Egyértelmű válasz sajnos nincs, írhatnék én itt a zsinór kilókban megadott szakítószilárdságáról, szárazon és vizesen próbált csomók erejéről, állítgathatjuk fékünket rugós mérleggel horgászat előtt, de azt, hogy mikor álljon meg a halat emelő kar, azt csak a tapasztalat vésheti a horgász tenyerébe és érzékszerveibe.
A lámpafényben egyenletesen hajló bot egyszerre kiegyenesedett barátom kezében, s mindkettőnkben valami bénító üresség támadt."


Siegfried Brockert-Gabriele Braun: Érzelmi tesztek könyve

Reader's Digest - Meghökkentő természet

Katona Imre: Porcelán lexikon

Garas Klára: A velencei settecento festészete

dr. Nagy Illés: Közép-Tiszai vízitúra-kalauz

The New Testament-Recovery Version

Illés Béla: Honfoglalás

Kaiser Ottó-Papp Márió: Magyarország gyöngyszemei

Andrzej Wajda: A film és más hívságok

Galla Ágnes: Karnevál Velencében

John Galsworthy: A szigeti képmutatók

dr. Oláh Andor: A rák természetes gyógymódja és megelőzése

Ő meg én-Bossis Gabriella lelki naplója I. kötet

Ady Endre összes versei

Dr. Balázs Géza: Érettségi témakörök, tételek 500 gyakorlat megoldásokkal: Magyar nyelv

Kovácsházy Vilmos: Horgászbottal, 1943. Ritka!

Borisz Paszternak: Zsivago doktor

Nemere István: Habsburgok a magyar trónon

Ken Follet: A titánok bukása

Fazekas Csaba: Kisegyházak és szektakérdés a Horthy-korszakban