Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Oltványi Ottó-Oltványi Tamás: A vég

Budapest, 1990. Szféra Kiadó, 158 oldal, fekete-fehér képekkel, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Szféra
Kiadás éve:
1990
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963 02 7684 4
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
158
Nyelv:
magyar
Méret:
11x18cm
Állapot:
Súly:
118 g
600 Ft


A forradalom filmje


És most térjünk vissza az események elemzéséhez: 11 óra múlt néhány perccel, az emberek és a katonák értesülnek Milni öngyilkosságáról. Már ekkor sokan megkérdőjelezik e hír valódiságát. Ceau§escu tehát minden bizonnyal végzetes hibáját követi el, amikor lelöveti a nemzetvédelmi minisztert. Mint utólag kiderül, „öngyilkossságról" természetesen nincs szó. Ceaugescu volt az, aki ki akarta kapcsolni az árulóvá minősített vezető katonát. Ezzel maga ellen hangolja a hadsereget, és ezzel stratégiailag tarthatatlan helyzetbe manőverezi magát. (A katonaság ugyanezen a délelőttön még végrehajtja Ceau§escu utasításait, bár vannak már a bomlásnak látható jelei. Két helikopter tűnik fel például nem sokkal a Milea-öngyilkosság bejelentése előtt az égen és vadul tüzel a tüntetőkre. Ilyen drasztikus fellépésre a későbbiekben már nincsen bizonyíték!)
11.10. Százötvenezres a tömeg a Palota téren, és amikor a pártközpontban Elena Ceaugescu hálószobájának asztalán még ott van a menükártya, amellyel a nagyasszony megrendeli péntek déli ebédjét, a téren már látni lehet, ezt az ebédet már nem fogja a pártközpontban elfogyasztani!
A tömeg egyre hevesebben követeli a házaspár távozását. A hatalmas emberkígyóból ekkor kiválik két csoport és a Sahia utcán elindul a magyar nagykövetség felé. Diplomatáink elébük mennek, teljes az ünneplés. A tömeg Temesvárt és a magyarokat köszönti. Ilyen összetalálkozásra az elmúlt huszonöt évben ínég soha nem akadt példa Romániában!
11.30 Bukarest szinte eufóriában van. Az emberek egymásra borulnak, a gépkocsik hatalmas dudazenébe kezdenek, forrong a város. Az autók fényét tompítottra kapcsolják, ez már csak azért is furcsa, mert a Ceaucescu-időszak rémséges rendelkezéseinek egyike az volt, hogy „energiatakarékosság céljából" gépjárműveknek még a legsötétebb éjszakában sem volt szabad bekapcsolni a tompított fényt a városokban és a falvakban, csak a helyzetjelző lámpákat használhatták menet közben is. (Ceaugescu maga is így közlekedett, amikor távozott a Grósz Károllyal létrejött aradi találkozóról.) Ennek a reflektoros tüntetésnek is Ceaugescu-ellenes éle van tehát."


Siegfried Brockert-Gabriele Braun: Érzelmi tesztek könyve

Reader's Digest - Meghökkentő természet

Katona Imre: Porcelán lexikon

Garas Klára: A velencei settecento festészete

dr. Nagy Illés: Közép-Tiszai vízitúra-kalauz

The New Testament-Recovery Version

Illés Béla: Honfoglalás

Kaiser Ottó-Papp Márió: Magyarország gyöngyszemei

Andrzej Wajda: A film és más hívságok

Galla Ágnes: Karnevál Velencében

John Galsworthy: A szigeti képmutatók

dr. Oláh Andor: A rák természetes gyógymódja és megelőzése

Ő meg én-Bossis Gabriella lelki naplója I. kötet

Ady Endre összes versei

Dr. Balázs Géza: Érettségi témakörök, tételek 500 gyakorlat megoldásokkal: Magyar nyelv

Kovácsházy Vilmos: Horgászbottal, 1943. Ritka!

Borisz Paszternak: Zsivago doktor

Nemere István: Habsburgok a magyar trónon

Ken Follet: A titánok bukása

Fazekas Csaba: Kisegyházak és szektakérdés a Horthy-korszakban