Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Reader's Digest - A világ leghíresebb történetei

Budapest, 2010. Reader's Digest Kiadó, 352 oldal, kiadói bontatlan fólia csomagolásban, új állapotban.

Kiadó:
Reader's Digest
Kiadás éve:
2010
Kiadás helye:
Budapest
ISBN:
978-963-289-0807
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
352
Nyelv:
magyar
Méret:
23.5x31
Állapot:
Új
Súly:
1787 g
3900 Ft


"...ment, a növények elszáradtak, éhínség gyötörte az embereket. És senki sem tudta, hol rejtőzik az istennő. Egy szép napon azonban Pán isten vadászat közben rábukkant a rejtekhelyére. Sietve beszámolt erről Zeusznak, aki az emberi sorsok felett őrködő három istennőt, a moirákat küldte el Demeterhez, hogy győzzék meg: legfőbb ideje folytatni áldásos tevékenységét.
Habár Demeter elhanyagolta a Földet, még teljes visszavonultságában is figyelemmel kísérte leánya, Perszephoné sorsát. Nem tudta, hogy rút és visszataszító fivére, Hadész kívánta meg gyermekét. Hadészt, az alvilágnak, a holtak birodalmának urát annyira elbűvölte a lány szépsége, hogy asszonyává kívánta tenni. Régóta leskelődött utána, buja tekintetével követte azokban a ritka pillanatokban, amikor látható volt.
Egy nyári napon Demeter megengedte Perszephonénak, hogy leereszkedjen az Olümposzról a Földre. Lánya annyira kérlelte, hiszen legmeghittebb barátnőjével, Küanéval támadt kedve sétálgatni. Bámulatba ejtette őket a dombokon nyíló nárcisztenger, Perszephoné és Küané virágkoszorút font, közben tücskök és szitakötők röpködtek körülöttük. Hadész egy vén olívafa mögé rejtőzve fürkészte Perszephoné minden mozdulatát. Küané hirtelen megpillantott egy szép pillangót, és a nyomába eredt, magára hagyva barátnőjét...
Soha kedvezőbb alkalmat! Hirtelen megnyílt a föld, Hadész pedig rávetette magát a hőn áhított lányra, és négy sötét ló vontatta szekerén magával hurcolta birodalmába, a halál, a sötétség és a fagy megközelíthetetlen világába.
Amikor Demeter értesült lánya elrablásáról - nem tudván persze, hogy ki lehetett az elrablója -, mély bánatba merült. Anyai szívére hallgatva járta a földet, éjt nappallá téve kereste-kutatta leánya nyomát, de mindhiába. Még a nagy Zeusznak is könyörgött, de eredménytelenül. Hélioszhoz, a napistenhez fordult, de ő sem tudott segíteni. Ezenközben ismét elhanyagolta a termést, a föld megint kiszáradt. Mindenfelé csak a pusztulás, a bánat lett az úr!
Az alvilágban Perszephoné Hadész felesége lett, az alvilág királynője. A szépséges teremtés különös módon sosem panaszkodott a sorsára. Igaz, Hadész nem játszotta a csábítót, hanem tisztelettel bánt vele. Ö pedig elviselte a szerelmét, és lassanként hozzászokott ahhoz a különös birodalomhoz, amely annyi embert elborzasztott."


Herman Ottó: Erdők, rétek, nádasok

Csokonai Vitéz Mihály munkái I-II.

Dr. Pierre Dukan: A Dukan-diéta

Szeley Dezső: Sporthorgász lexikon

Klaus Werner, Hans Weiss: Márkacégek feketekönyve - A multik mesterkedései

Pierre Imberdis-Xavier Perrin: Vallomások, vélemények, válaszok

Maria Treben: Sebek és sérülések

Sütő András: Három dráma

Prohászka Ferenc: Szőlő és bor

Műtárgyakba rejtett élet - Szomolányi-gyűjtemény a Déri Múzeumból

Nemere István: A szabadságharc évszázada

Tóth-Máthé Miklós: Figuránsok

Radnóti Miklós művei

Debreceni bibliográfia-Alapvető irodalom a város ismeretéhez-Dedikált!

Csiffáry Tamás: Isztria-Az Adria gyöngyszeme

Walter Scott: Quentin Durward

Flesch István: A török köztársaság története

Steve Berry: A templomosok öröksége

Borhidi Attila: A Zselic erdei

Keith Baker: Örökség