Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Szalay Ferenc (szerkesztő): Horgászkalauz-1994

Budapest, 1994. Magyar Országos Horgász Szövetség, 160 oldal, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Magyar Országos Horgász Szövetség
Kiadás éve:
1994
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Zrínyi
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
160
Nyelv:
magyar
Méret:
15x22 cm
Állapot:
Súly:
189 g
690 Ft


"Fenék közelében igyekeztem vezetni a csalit, így időnként ellenőriztem a mélységét. És ha már kézbe vettem a botot, rántottam egyet-kettőt a zsinóron is, hogy táncoljon lent a harmatgiliszta. Már mélyen bennt jártam az un. új ágban - meŰyel a tározó építésekor vágták át az Aranyosi nagy kanyart -, amikor az egyik ilyen rántásomra egy határozott ütés válaszolt. Természetesen azonnal bevágtam, elfeledkezvén arról, hogy a biztos akadás érdekében célszerű az akasztással megvárni a bot görbülését. A meglepetés erejével hatott, hogy éreztem: hal van a horgon. Méghozzá húzásából ítélve, nem is volt olyan rossz hal. Húzgáltuk egymást egy darabig, majd bízva az aránylag erős felszerelésben, emelni kezdtem. Ezt egy darabig hagyta, majd minden addiginál nagyobb erővel tört a fenék felé. Ekkor furcsa dolog történt.
Lehajló botom spicce hirtelen megkönnyebbült, azonban még mielőtt ki- egyenesedhetett volna, ismételten le-hajlott, az orsó fékje pedig megrecs-csent. Olyan volt az egész, mintha új helyre akadt volna a horog. Körülbelül még 5-10 perces fárasztás után sikerült felszínre emelnem a harcsát, s ekkor kezdődött az izgalmas része a dolgoknak. A horog ugyanis nem a szájában, hanem a mellúszója tövében helyezkedett el. Mivel akkoriban még se vágóhorgot, se merítőszákot nem hordtam magammal; tudtam, hogy csak kínlódások árán tudom majd csónakba emelni a halat. Harcsáimat általában kézzel vettem ki, de azoknak szájukban volt a horog, s így könnyű volt megragadni őket. Ez a „hari" azonban egyáltalán nem akart fej felől fordulni, vagy ha mégis, módszeresen csukva tartotta a száját.
Körülbelül az ötödik kísérletnél „hangolódtunk egymásra": ekkor jól jött, kinyitotta a száját, megragadtam és behúztam a csónakba. Ahogy szedtem ki a horgot a mellúszó alól, eszembe jutott az a bizonyos, fárasztás közbeni rándulás, amikor úgy éreztem, hogy átakadt a horog. Elkezdtem vizsgálgatni a halat, s legnagyobb meglepetésemre a szája sarkában egészen friss, roncsolt-szakadt sebet fedeztem fel. Hitetlenkedve néztem: bal szájsarok bal mellúszó... A dolog bármilyen valószínűtlennek is tűnik, a következőképpen történhetett: a már leírt korai akasztás miatt a horog csak a szája szegletében lévő bőrbe akadt. Amikor megpróbált az emelésből visszatörni, s szinte függőlegesen lefelé úszott, kiszakadt a horog addigi helyéről. A kitárt mellúszó azonban megverethette a zsinórt, és a kiszakadt horog ennek tövénél újra foglyul ejtette a halat. Ez óriási szerencse volt. Azt hiszem, keveseknek adatott meg, hogy ily módon kétszer fogják meg ugyanazt a halat. Egyébként, később a mérlegen a harcsa pontosan 13 kg-osnak bizonyult."


Oláh Sándor: A családi ház kertje

Krúdy Gyula: Álmoskönyv-Tenyérjóslások könyve

G. A. Bürger: Münchhausen kalandjai

Gerő László: A budai várnegyed

Vass Virág: Franciadrazsé

Kismamák nagykönyve a fogantatástól 3 éves korig

Hajdú-Bihar Megye népművészete

Debra Doyle-James D. Macdonald: A mágikus szobor - Varázskör III.

Zempléni P. Gyula: A floridai kalandhősök

Földi Pál: Harc a Maláj-tengeren-Konvoj csata az Északi-tengeren

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője - 2011.

Albert Györgyi: Miért pont ők? A férfiak fogságában

Dr. Sarah Brewer: Az emberi test - Bevezetés az emberi anatómiába

Kapturné Bíró Beáta: Ünnepi műsorfüzet 4.

Dr. Pungor Ernő: Műszaki és természettudományi Ki Kicsoda A-Z

J. K. Rowling: Harry Potter és a Bölcsek Köve - 1. könyv

Michael Levey: A festészet rövid története

Németh László: Bűn

Kós Károly: Az országépítő

Máté Imre: Yotengrit I-II.