Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dickens: A Pickwick-Klub I-IV. 2 kötetben

Budapest, é.n. Gutenberg Könyvkiadó, 382+339 oldal, kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincek kifakultak, belül jó állapotban.

Kiadó:
Gutenberg
Kiadás éve:
é.n.
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Légrády
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
721
Nyelv:
magyar
Méret:
14x19 cm
Állapot:
kopottas
Súly:
819 g
2200 Ft


"hogy ezeket a következtetéseket jórészt a magam tapasztalataiból vonom le, is ha abból, janiit ebben a történetben le fogok írni, az tűnnék ki, hogy élesen megfigyelő gyermek voltam, vagy hogy férfikoromban pontosan tudok visszaemlékezni gyermekkoromra, mindenesetre igényt támasztok erre a két jellemző tulajdonságra.
Visszatekintve, mint mondottam, gyermekkorom homályába, az első tárgyak, melyekre emlékezni tudok s melyek kiemelkednek a tárgyak összevisszaságából: anyám és Peggotty. Mi egyébre emlékszem még? Lássuk csak.
Előbontakozik a ködből a mi házunk, mely nem új előttem, mert jó ismerősöm legrégibb emlékezéseimből. A földszinten van Peggotty konyhája, mely egy hátsó udvarra néz; ez udvar közepén galambdúc áll egy oszlop tetején, de nincsenek galambok benne, az egyik sarokban egy nagy kutyaól, de nincs benne kutya, és sok baromfi, mely ijesztően nagynak tűnik fel előttem s mely vadul és fenyegetően futkos az udvaron. Van közte egy kakas, mely egy cölöp tetejére száll kukorékolni, s ahogy a konyha ablakából reánézek, oly különösen néz rám, hogy végigfut rajtam a hideg a vadságáért. A libákról, melyek a kerítésajtón kivül nyakukat messzire előrenyújtva billegnek mögöttem, mikor feléjük megyek, éjszaka olyanforma álmokat látok, mint talán oroszlánokról az, aki fenevadak közelében él.
Van itt egy hosszú folyosó, — mily roppant távlatként tűnik fel előttem! — mely Peggotty konyhájából az utcai kapuhoz visz. Sötét éléskamra nyílik ebből, az pedig olyan egy hely, hogy este sietve lohol el ajtaja előtt az ember, mert mit tudom, mi történhetik ezek közt a bödönök, korsók és régi teásdobozok közt, mikor senki sincs benn, aki gyengén világító gyertyát tart a kezében, s az ajtó hasadékain dohos levegő szűrődik ki, amelyben szappan, ecetbe rakott főzelék, bors, faggyúgyertya és kávé szaga érezhető ugyanegy pillanatban. Aztán ott van a két lakószoba, az, amelyben este szoktunk ülni, anyám, én meg Peggotty, — mert Peggotty egészen hozzánk tartozik, mikor elvégezte dolgát s egyedül vagyunk — meg a nagy, de nem lakályos szápszoba, melyben vasárnap szoktunk lenni. Ennek a szobának van valami szomorú jelentősége reám nézve, mert beszélt nekem Peggotty — nem tudorn, mikor, de azt hiszem, nagyon régen — atyám temetéséről s arról, hogy fekete ruha volt mindenkin, aki ott volt. Ott olvas fel anyám egy vasárnap este Peggotynak meg nekem arról, hogyan támadt fel Lázár halottaiból. Én pedig ügy félek, hogy kénytelenek aztán kivenni az ágyamból s megmutatni a hálószoba ablakából a csendes temetőt, ahol a halottak mind nyugodtan alszanak sírjaikban, melyekre ünnepélyes fényt árasztott a hold."


Illyés Gyula: Lélekbúvár

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk - 2012.

Herczeg Gyula: Olasz-magyar szótár

Frederick Forsyth: Az afgán

Jenny Randles: Ufók (Hogyan lássuk?)

Nagyrábéi falukönyv 2.

John Grisham: Camino sziget

Magyar Statisztikai Zsebkönyv XI. évf. 1942

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Sas Péter: Mesélő képeslapok: Kolozsvár 1867-1919

Pók Lajos: A szecesszió

Madách Imre: Az ember tragédiája

Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre

Bársony István: Délibáb

Krenner István: Jó játék az akvárium

Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok-2001.

Bein Károly: A kis bogárgyűjtő

Guy de Maupassant: Egy asszony élete-A Szépfiú-Péter és János

Olaf Groehler: A légi háborúk története 1910-1980