Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dr. Szendei Ádám: Gyógyszer a családban

Budapest, 1987. Medicina, 218 oldal. kiadói karton-kötés, jó állapotban.

Kiadó:
Medicina
Kiadás éve:
1987
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963-241-625-2
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
218
Nyelv:
magyar
Méret:
12.5x19cm
Állapot:
Súly:
244 g
600 Ft


"A fájdalomnak tehát fokát és helyét érezzük. Mindez nem jelenti azt, hogy az egyén által érzett szubjektív fájdalomélmény mindig arányban állana a fájdalmat kiváltó inger vagy betegség súlyosságával. A fájdalomélmény súlyossága nemcsak, sőt elsősorban nem a kiváltó ok nagyságától, mint legalább annyira az egyén fájdalommal szembeni érzékenységétől is függ.
Az egyéni fájdalomérzékenység tulajdonképpen akkor is jelezhet testünk valamely részéből származó fájdalmat vagy helyhez nem kötött, un. lelki fájdalmat, ha a szervezetünkben semmilyen kimutatható fájdalmat keltő ok nincsen. A rossz hangulatban, búskomorságban, szaknyelven: depresszióban szenvedő beteg pl. akkor is érez enyhébb vagy súlyosabb fájdalmat, ha az orvos a leggondosabb vizsgálattal sem tud a fájdalomért felelős testi okot kimutatni. És ha ilyenkor a fájdalom nem egyszerűen kellemetlen érzésben nyilvánul meg, hanem fej-, szív-, has-, gerinc- vagy végtagfájdalomban, úgy - jobb magyarázat híján - nevet adunk a fájdalomnak. Az ilyen kimutathatatlan eredetű szervi fájdalmat pszichoszomatikus (tehát a leiekből induló és a testre vetülő) fájdalomnak hívjuk. Az elmondottak értelmében nyilvánvaló, hogy pl. pszichoszomatikus szívtáji fájdalom esetén nem a szív beteg és éppen ezért nem a szív szorul gyógykezelésre, hanem a fájdalom alapját képező idegrendszeri vagy lelki állapotot, hangulatot kell akár gyógyszerrel, akár pedig lelki ráhatással, jó szóval, segítőkészséggel gyógyítani.
A fájdalomélmény gyötrő, s éppen ezért az állat is, az ember is ösztönösen igyekszik szabadulni tőle. Mindez azonban nem változtat a tényen, hogy a fájdalom az esetek elsöprő többségében hasznos, sőt nélkülözhetetlen az életben maradáshoz. A felnövekvő gyermek ugyanis részben saját tapasztalatából, részben mások elbeszéléséből megtanulja, hogy mi okoz fájdalmat. Például az, hogy a tüzes kályha érintése fájdalommal és égéssel jár, és éppen ezért kerüli a fájdalmat kiváltó élményeket. Az ember fájdalmak esetén kellő tájékozottság birtokában tudja, hogy milyen fájdalom érzetekor kell feltétlenül és gyorsan orvosi segítséget igénybe venni a fájdalom okának kiderítésére és megszüntetésére."


Ibos Éva: XIX-XX. századi magyar festészet - magyar, német, angol

Jókai Mór összes művei 71 db. kötet egyben

A művészet története Magyarországon, A Honfoglalástól napjainkig

Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember-1. kiadás!

Szilárdfy Zoltán: Barokk szentképek Magyarországon

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője - 2011.

Szalai Vivien: Hamis gyönyör - Egy luxusprostituált vallomásai

Anton Neumayr: Diktátorok orvosi szemmel

Márai Sándor: A forradalom előérzete

García Lorca összes művei I-II.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

John Douglas-Mark Olshaker: Sorozatgyilkosok-Az FBI kulisszatitkai

Dr. Nagy József: Haszonkert a ház körül - Zöldségtermesztés

John Grisham: Camino sziget

Andy McNab: Hívójele: Bravó Kettő Nulla

Vigh-Gárdonyi: Villamosságtan

Ernest Renan: Questions contemporaines

Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt - 1934.

Donna Leon: Nemesi kisugárzás

Haris Dzsohari: Csakrák - Rejtett energiaközpontok