Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Oltványi Ottó-Oltványi Tamás: A vég

Budapest, 1990. Szféra Kiadó, 158 oldal, fekete-fehér képekkel, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Szféra
Kiadás éve:
1990
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963 02 7684 4
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
158
Nyelv:
magyar
Méret:
11x18cm
Állapot:
Súly:
118 g
600 Ft


A forradalom filmje


És most térjünk vissza az események elemzéséhez: 11 óra múlt néhány perccel, az emberek és a katonák értesülnek Milni öngyilkosságáról. Már ekkor sokan megkérdőjelezik e hír valódiságát. Ceau§escu tehát minden bizonnyal végzetes hibáját követi el, amikor lelöveti a nemzetvédelmi minisztert. Mint utólag kiderül, „öngyilkossságról" természetesen nincs szó. Ceaugescu volt az, aki ki akarta kapcsolni az árulóvá minősített vezető katonát. Ezzel maga ellen hangolja a hadsereget, és ezzel stratégiailag tarthatatlan helyzetbe manőverezi magát. (A katonaság ugyanezen a délelőttön még végrehajtja Ceau§escu utasításait, bár vannak már a bomlásnak látható jelei. Két helikopter tűnik fel például nem sokkal a Milea-öngyilkosság bejelentése előtt az égen és vadul tüzel a tüntetőkre. Ilyen drasztikus fellépésre a későbbiekben már nincsen bizonyíték!)
11.10. Százötvenezres a tömeg a Palota téren, és amikor a pártközpontban Elena Ceaugescu hálószobájának asztalán még ott van a menükártya, amellyel a nagyasszony megrendeli péntek déli ebédjét, a téren már látni lehet, ezt az ebédet már nem fogja a pártközpontban elfogyasztani!
A tömeg egyre hevesebben követeli a házaspár távozását. A hatalmas emberkígyóból ekkor kiválik két csoport és a Sahia utcán elindul a magyar nagykövetség felé. Diplomatáink elébük mennek, teljes az ünneplés. A tömeg Temesvárt és a magyarokat köszönti. Ilyen összetalálkozásra az elmúlt huszonöt évben ínég soha nem akadt példa Romániában!
11.30 Bukarest szinte eufóriában van. Az emberek egymásra borulnak, a gépkocsik hatalmas dudazenébe kezdenek, forrong a város. Az autók fényét tompítottra kapcsolják, ez már csak azért is furcsa, mert a Ceaucescu-időszak rémséges rendelkezéseinek egyike az volt, hogy „energiatakarékosság céljából" gépjárműveknek még a legsötétebb éjszakában sem volt szabad bekapcsolni a tompított fényt a városokban és a falvakban, csak a helyzetjelző lámpákat használhatták menet közben is. (Ceaugescu maga is így közlekedett, amikor távozott a Grósz Károllyal létrejött aradi találkozóról.) Ennek a reflektoros tüntetésnek is Ceaugescu-ellenes éle van tehát."


Zolnay László: Vadászatok a régi Magyarországon

Dr. Rudloff Leó O.S.B.: Rövid dogmatika világiak számára

Wass Albert: A funtineli boszorkány I-III.

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Jonathan Stround: A szamarkandi amulett

Tompa Mihály: Virágregék - 1894.

Kondor Béla: Boldogságtöredék-Versek és rajzok

Rónay György: Mérleg-Válogatott versek 1931-1972

Látnivalók Magyarországon

Taács Béla: "Uram, hajlékodat, szeretem házadat..."

Monique Chapelle: Gérard Philipe

Nemere István: A szabadságharc évszázada

Gróf Széchenyi Zsigmond: Csui!...

Századok szelleme-Tanulmányok a magyar irodalom és Debrecen kapcsolatáról

Barzini Luigi: Pekingtől-Párisig automobilon - Borghese Herczeg útja

Müller Péter , Popper Péter, Révai Gábor: Mesterek

Vujity Tvrtko: Pokoli történetek különkiadás

Timaffy László: Szigetköz

John M. Roberts: A Távol-Kelet és az Új Európa (Képes világtörténelem V.)

Debra Doyle-James D. Macdonald: A torony titka - Varázskör II.