Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Richard E. Leakey-Roger Lewin: Fajunk eredete

Budapest, 1986. Gondolat Kiadó, 301 oldal, fekete-fehér fényképekkel, kiadói, egészvászon-kötésben, elöl pici szakadások a védőborítón, jó állapotban.

Kiadó:
Gondolat
Kiadás éve:
1986
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Athenaeum
ISBN:
963 281 640 4
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
301
Nyelv:
magyar
Méret:
20.5x23cm
Állapot:
Súly:
1015 g
1190 Ft


"Különösen fontossá válik e régmúlt és jelen közti láncszem, ha felfigyelünk arra a meghökkentő hasonlóságra, amely a Gifford által vizsgált tábor és egy onnan alig néhány kilométerre északra fekvő ősi part menti táborhely között fennáll. Itt, ahol több mint kétmillió éve a tópart húzódott, egy kis Hominida-csapat vert ideiglenesen otthont, a maiakhoz hasonlóan. A geológiai bizonyítékok arra utalnak, hogy ez az embercsoport is egy kiszáradt patakmedret választott táborhelyül - ma KBS-nek nevezzük e helyet Kay Behrensmeyer, a felfedező után. Vajon ők is a szúrós füvek elől menekültek? Lehetséges. Tudjuk azonban, hogy a Hominidáknak örömmel kellett üdvözölniük táboruk környékén a lombok nyújtotta árnyékot, mert az megvédte őket a nap égető sugaraitól. És megkapó módon egy lehullott vagy talán szándékosan odavitt levél otthagyta lenyomatát a táborban - egy fügefalevél!
Függetlenül attól az ábrándos elképzeléstől, hogy ez a fügefalevél Ádám és Éva legendáját idézheti számunkra, egyvalamiben bizonyosak lehetünk: ezek a felfedezések, együtt a Turkana-tó keleti partvidékének több száz leletével, és más kutatócsoportok Etiópia északi és Tanzánia déli részén végzett új ásatásainak izgalmas eredményeivel összekapcsolva átalakítják; az emberi evolúció fejlődésvonaláról alkotott képünket. Az emberi fosszíliáknak az a gazdag áradata, ami napjainkban Afrikában felszínre kerül, éppen olyan információkkal szolgáL amilyenekre szükségünk van ősünk, önmagunk fejlődéstörténetének felvázolásához, s e képbe ma már több a tény, mint a puszta elképzels. Nem is olyan régen még szinte ugyanannyi fosszíliakutató volt, ahány fosszilis maradvány felszínre került. Ma, ha nem is küzdünk a bőség zavarával a fosszilis maradványok miatt.."


Illyés Gyula: Lélekbúvár

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk - 2012.

Herczeg Gyula: Olasz-magyar szótár

Frederick Forsyth: Az afgán

Jenny Randles: Ufók (Hogyan lássuk?)

Nagyrábéi falukönyv 2.

John Grisham: Camino sziget

Magyar Statisztikai Zsebkönyv XI. évf. 1942

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Sas Péter: Mesélő képeslapok: Kolozsvár 1867-1919

Pók Lajos: A szecesszió

Madách Imre: Az ember tragédiája

Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre

Bársony István: Délibáb

Krenner István: Jó játék az akvárium

Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok-2001.

Bein Károly: A kis bogárgyűjtő

Guy de Maupassant: Egy asszony élete-A Szépfiú-Péter és János

Olaf Groehler: A légi háborúk története 1910-1980