Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Simonyi Jenő: A sarkvidéki fölfedezések története

Budapest, 1890, Kir. Magyar Term. Tud. Társulat, 312 oldal, 51 ábrával, kiadói kopottas angolvászon-sorozatkötésben, a címlap fele hiányzik, jó állapotban.

Kiadó:
Kir. Magyar Term. Tud. Társulat
Kiadás éve:
1890
Kiadás helye:
Budapest
Kötés típus:
angolvászon
Terjedelem:
312
Nyelv:
magyar
Méret:
13.5x19.5 cm
Állapot:
kopottas
Súly:
365 g
4190 Ft


"Társai hasonlóan viselkedtek. Ekkor vizrebocsátottak egy csónakot és megmagyarázták nekik, hogy a nagy hajó is olyan eszköz, mint ez. Az S forma nagy jég-vasmacskát és a vastag köteleket igen megbámulták; szerették volna tudni, hogy a kötelet miféle nagy állat bőréből szabták. A hajó födélzetén ismét kiabáltak, mint a gyermekek, szájukat nyitva felejtették és némán, szinte megkövülve bámultak egymásra.
Nem tudták megérteni, hogy a fa, a melyből az árbocz és az egész hajó van, ugyanaz az anyag, mint az a vékonyka kis ág, a mely az ő törpe bokraikon terem. A vitorlákat természetesen nagy bőröknek nézték; szövetet még soha sem láttak. A mi nekik tetszett, azt mindjárt magukkal is vitték volna. Az egyik a kovács üllőjét akarta elemelni, de nem ment olyan könnyen, mint gondolta. Ross a hajó körül levő jégdarabokat akarta velük megszámláltatni, hogy megtudja, meddig tudnak számolni és hányan vannak. Csak tízig tudtak számolni. Mikor azt kérdezte tőlük a tolmács, hogy vannak-e annyian, mint a mennyi jégdarabot a hajóról látni, azt felelték, hogy sokkal többen vannak. Vagy ezer jégdarab úszkált a hajó körül.
Szánjaik és minden eszközük csontból, szíjjakból készültek. Vaspengéket is látott náluk Ross. Tolmácsának azt mondták, hogy nagy vassziklából éles kövekkel törik a vasat; messziről meg is mutatták a hegyet, a honnan hozzák, de már nem mehettek oda.
Csónakot nem ismernek. Tolmács segítségével sok érdekest tudott meg tőlük Ross hazájuk és életmódjuk felől.
Miután Ross az eszkimóktól elvált, a part hosszában folytatta útját. A York-foknál új jelenség kötötte le figyelmét. A parti hegyoldalakon egészen vörös volt a hó; csónakot küldött érte és miután gyenge nagyítású mikroszkóppal megvizsgálták, mindnyájan megegyeztek abban, hogy csak növényi termék lehet a hó között látható sok színes szemecske, melytől vörössége származik."


Illyés Gyula: Lélekbúvár

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk - 2012.

Herczeg Gyula: Olasz-magyar szótár

Frederick Forsyth: Az afgán

Jenny Randles: Ufók (Hogyan lássuk?)

Nagyrábéi falukönyv 2.

John Grisham: Camino sziget

Magyar Statisztikai Zsebkönyv XI. évf. 1942

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Sas Péter: Mesélő képeslapok: Kolozsvár 1867-1919

Pók Lajos: A szecesszió

Madách Imre: Az ember tragédiája

Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre

Bársony István: Délibáb

Krenner István: Jó játék az akvárium

Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok-2001.

Bein Károly: A kis bogárgyűjtő

Guy de Maupassant: Egy asszony élete-A Szépfiú-Péter és János

Olaf Groehler: A légi háborúk története 1910-1980