Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Szederjei Ákos: Őz

Budapest, 1959. Mezőgazdasági Kiadó, 194 oldal, 92 ábrával illusztrálva, kiadói egészvászon-kötésben, eredeti, hiányos borítóval, a könyv szép állapotban.

RITKA SZAKKÖNYV!!

Kiadó:
Mezőgazdasági
Kiadás éve:
1959
Kiadás helye:
Budapest
Kiadás:
1.
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
194
Nyelv:
magyar
Állapot:
Súly:
321 g
16000 Ft


"Gumós takarmányt mindig csak egy napi adagnak megfelelő mennyiségben tegyünk az etető végén levő vályúba. Feldarabolása nem szükséges, csak szoktató etetéskor.
A vadgesztenyét törjük darabokra és így szórjuk a vályúba. A bükkés tölgymakkot ugyancsak az etető vályújába adagoljuk. Tárolása szellős helyen, vékony rétegben történjék, nehogy befülledjen és szagot kapjon.
A zab az őz egyik legkedvesebb tápláléka.
Az őz szereti mind a silózott, mind a szárított répaszeletet. Ezt lóhere, lucerna- és borsószalma-kazlak körül elhullott takarmánylevéllel rétegezve silózzuk be.
Az őz etetetőkhöz szoktatása. Az etető lehántolatlan fából készüljön, azt a vad hamarabb megszokja. Az esetleg lehántolt részeket dörzsöljük be agyaggal. A szalmából vagy nádból frissen készült tetőt takarjuk le fenyő-lombbal, hogy színe ne üssön el a környezettől. Ügy méretezzük, hogy az etető teteje alá beférjen az őz és ne csurogjon rá a hóié vagy az eső. Az etetőket szélvédett, napos és jól ellenőrizhető, a vad által is szívesen látogatott helyeken építsük. Előnyös, ha az etető közelében magasles is van.
Mielőtt a hó leesne, szoktassuk a vadat az etetőkhöz. E célból az etetőtől kiindulva sugárszerűen, vékonyán szórjunk szederlevelet, rügyes ágakat, lucernát a vad tartózkodási helyei és váltói irányában. Az etetőkbe is tegyünk kevés lucernát, de ezt egyelőre közbetett rudakkal tartsuk olyan magasan, hogy a vad ne érhesse el. Csak akkor tegyük a lucernát és a lombtakarmányt hozzáférhetővé, amikor a vad természetes táplálkozási lehetőségei lecsökkentek, vagyis lamikor a nagy hó leesett. Ilyenkor azonban gondoskodjunk arról is, hogy a vad a nagy hó ellenére is elérhesse az etetőhelyet. E célból takarítsuk el a havat hóekével, készítsünk megfelelő átjárókat a havon, hogy a vad tartózkodási helyei és az etető közt akadálytalanul közlekedhessen.
Az etetők körül szórjunk el kevés gumós takarmányt, s adjunk némi szemest is az etetővályúba. Kámfor behelyezésével is odacsalhatjuk az őzeket az etetőhöz. Májustól decemberig legyen só is az etetőknél elhelyezett sózó vályúkban és a többi sózóban.
Ha e fejezetben ismertetett módon járunk el, még a kemény teleket is jól átvészeli őzállományunk, az agancsfejlődésben pedig jól megérdemelt öröme lesz a gondos és áldozatkész vadásznak.
A 4. táblázatból láthatjuk, hogy a különféle takarmányok milyen meny-nyiségben tartalmazzák az agancsfejlődésre elsősorban fontos anyagokat, nevezetesen a meszet és a foszforsavat."


Ibos Éva: XIX-XX. századi magyar festészet - magyar, német, angol

Jókai Mór összes művei 71 db. kötet egyben

A művészet története Magyarországon, A Honfoglalástól napjainkig

Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember-1. kiadás!

Szilárdfy Zoltán: Barokk szentképek Magyarországon

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője - 2011.

Szalai Vivien: Hamis gyönyör - Egy luxusprostituált vallomásai

Anton Neumayr: Diktátorok orvosi szemmel

Márai Sándor: A forradalom előérzete

García Lorca összes művei I-II.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

John Douglas-Mark Olshaker: Sorozatgyilkosok-Az FBI kulisszatitkai

Dr. Nagy József: Haszonkert a ház körül - Zöldségtermesztés

John Grisham: Camino sziget

Andy McNab: Hívójele: Bravó Kettő Nulla

Vigh-Gárdonyi: Villamosságtan

Ernest Renan: Questions contemporaines

Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt - 1934.

Donna Leon: Nemesi kisugárzás

Haris Dzsohari: Csakrák - Rejtett energiaközpontok