Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

A magyar festészet mesterei - Munkácsy Mihály

Budapest, 2009. Kossuth Kiadó, 79 oldal, végig színes képekkel illusztrálva, kiadói keménytáblás kötésben, újszerű állapotban.

Kiadó:
Kossuth
Kiadás éve:
2009
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Dürer
ISBN:
978-963-0959-254
Kötés típus:
keménytáblás
Terjedelem:
79
Nyelv:
magyar
Méret:
24x27.5cm
Állapot:
újszerű
Súly:
598 g


"Munkácsy Mihály 1844. február 20-án született az akkor még a magyar királysághoz, ma pedig Ukrajna területéhez tartozó Munkács városában, bajor eredetű családban. Keresztlevele szerint Lieb Mihálynak hívták, a Munkácsy nevet 1863-tól használta, de hivatal san csak 1868-tól vehette fel. Édesapja kincstári hivatalnok volt, édesanyja neve Reök Cecília. Négyéves volt, amikor az egész Európán végigsöprő 1848-as forradalmi hullái Magyarországot is elérte. A családnak először a Miskolc melletti Cserépváraljára kellett menekülnie, majd néhány hónap múlva az egész család Miskolcra költözött. A szülök azonban hamarosan meghaltak, először édesanyja, 1850-ben, majd két év múlva édesapja is, így az öt testvért — szétszóródva az országban - az anyai rokonság, a Reök család fogadta be.
Munkácsy anyai nagybátyjához, Reök István ügyvédhez került Békéscsabára aki a szabadságharcot követő megtorlások elől menekült el a fővárosból, s bár nehéz anyagi helyzetben volt, vállalta unokaöccse felnevelését. A szülői szeretetet azonban nem tudta pótolni, s a szétszórt figyelmű, nem túl jól tanuló fiút túlzott szigorral nevelte. Munkácsy életében jelentős változás következett be 1855-ben, amikor nagybátyja, aki szakmát kívánt kezébe adni, továbbtanulási lehetőségként felkínálta neki, hogy választhat a szabó és az asztalosmesterség között. A tizenegy éves fiú az utóbbit választotta, így került Langi Mihály asztalosmester műhelyébe. Az itt eltöltött három év sok szenvedést és-megpróbáltatást hozott számára, mindenekelőtt napi 14 órás munkaidőt, hiányos táplálkozást, minimális pihenést, kevés szabad időt. Ezekről az évekről később részletesen ír visszaemlékezéseiben."


Benjamin Percy: Vörös hold

Colleen McCullough: A gránitember

Nimród vadászújság 1981.

Országh-Magay-Futász-Kövecses: Angol-Magyar szótár

Shakespeare összes művei I-VII.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

Jakupcsek Gabriella: Hepehupa

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról

Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése

Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Perjes Erzsébet: Foltvarrás - Patchwork

Magyarország állatvilága-Dr. Balogh J.-Dr. Mahunka S.: Atkák XV.

Andy McNab: Az orosz battlefield 3

Farkasházy Tivadar: Overdose-A veretlen 11

Maurice Druon: Korona és méreg

Homor Imre: Esztergom nevezetességei

Pataki Balázs: Örmények - Az örmények életéből

Körkép 83-harminc mai magyar elbeszélés

Reader's Digest - Természetbarátok kézikönyve

Charles Bukowski: Ponyva