Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Aczél Endre: Acélsodrony - A hatvanas évek

Budapest, 2010. Park Kiadó, 415 oldal, kiadói karton-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Park
Kiadás éve:
2010
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
978 963 5308 972
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
415
Nyelv:
magyar
Állapot:
Súly:
725 g
3890 Ft


"Brandt kor- és eszmetársa volt az ugyancsak 1969-ben miniszterelnökké lett svéd Olof Palme. Nemzedékében talán ő volt a leginkább baloldali, egyszersmind a legérzékenyebb a szegénység és gazdagság problémáira. Azt a levelezést, amit három szociáldemokrata nagyember: Brandt, Palme és az osztrák Kreisky folytatott egymással az évek során, kutatván azt a jövőt, ahol nem annyira a kapitalizmus és a szocializmus, mint inkább a fejlett Észak és az elmaradott Dél közötti olló szélesedik, ma is mindenkinek ajánlott olvasmányként kínálnám fel. Olof Palme, egy rendkívül gazdag, szociális értelemben kiemelkedően nagylelkű ország kormányfőjeként azzal vált a leginkább ismertté, hogy esküdt ellenfele lett az amerikaiak vietnami háborújának, s befogadta azokat az amerikai katonaszökevényeket, akik hazájukban nem tettek eleget a behívóparancsnak. (Bili Clinton, a későbbi amerikai elnök is nála talált menedéket.)
És ha már Vietnam, akkor Hó Si Minh. A minálunk Hó apónak becézett veterán indokínai kommunista körülbelül ugyanakkor halt meg, mint amikor Brandt és Palme hatalomra jutott.
A francia gyarmatosítók elleni harc hőse volt, amelyből győztesen került ki. Ha nincsenek ott az amerikaiak, akkor Vietnam 1956-ban valószínűleg az ő vezetése alatt egyesül. Ezt azonban Eisenhower elnök megakadályozta. Innentől datálódik a dél-vietnami fegyveres felszabadító harc, amelyet Hó Si Minh Északon egybekapcsolt a szocializmus építésével. Hó apó szocializmusa az adott viszonyok között nem volt jobb, mint a szovjet vagy a kínai. Ráadásul a Vietnami Demokratikus Köztársaság — így hívták Észak-Vietnamot — mindenben rá volt szorulva a szovjet és kínai elvtársak támogatására, akár azon az áron is, hogy egyensúlyozzon közöttük. Hó Si Minh soha nem volt könnyű helyzetben. A háborút az amerikaiakkal nem akarta, de a függetlenség nevében vívta."


Benjamin Percy: Vörös hold

Colleen McCullough: A gránitember

Nimród vadászújság 1981.

Országh-Magay-Futász-Kövecses: Angol-Magyar szótár

Shakespeare összes művei I-VII.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

Jakupcsek Gabriella: Hepehupa

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról

Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése

Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Perjes Erzsébet: Foltvarrás - Patchwork

Magyarország állatvilága-Dr. Balogh J.-Dr. Mahunka S.: Atkák XV.

Andy McNab: Az orosz battlefield 3

Farkasházy Tivadar: Overdose-A veretlen 11

Maurice Druon: Korona és méreg

Homor Imre: Esztergom nevezetességei

Pataki Balázs: Örmények - Az örmények életéből

Körkép 83-harminc mai magyar elbeszélés

Reader's Digest - Természetbarátok kézikönyve

Charles Bukowski: Ponyva