Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Alec Maclellan: A lándzsa titka-Longinuslándzsájának rejtélye

Budapest, 2004. Gold Book Kiadó, 206 oldal, kiadói karton-kötésben, újszerű állapotban.

Kiadó:
Book
Kiadás éve:
2004
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Kinizsi
ISBN:
963 425 080 7
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
206
Nyelv:
magyar
Állapot:
újszerű
Súly:
404 g
1500 Ft


"Az ásócsapat érthető módon igen nyugtalan volt - noha továbbra is azt remélték, hogy ha a lándzsa előkerül, az ragyogó ómen lesz a jövőjükre nézve. A tizenkét fős csoport élén - Péter ugyanis utasítást kapott látomásában, hogy ugyanannyi embert vegyen magához, mint ahány apostola Jézusnak volt - Raymund gróf állt, valamint Aguilers-i Raymund, a krónikás, aki utóbb feljegyezte az eseményt, és maga Péter szerzetes.
A munkások órákon át keményen dolgoztak, egyre nagyobb halom követ és homokot lapátolva ki, ám minden eredmény nélkül. Raymund gróf végül belefáradt, hogy arra várjon, hátha mégis előbukkan valami a föld alól, és távozott a barlang-templomból, írja Aguilers-i Raymond. A krónikás ezután így folytatja naplójában:


Majd Péter Bertalan beugrott a gödörbe, hogy csatlakozzon az ásókhoz. Rövidesen felkiáltott, hogy megtalálta a lándzsát. Magam is megérintettem, amíg még a földbe ágyazva pihent. A leletet Raymund gróf elé vittük, ám Adhemar püspök továbbra sem volt hajlandó elfogadni, hogy ez az a lándzsa, amellyel beledöftek Krisztus Urunk oldalába. A keresztesek azonban olyannyira örvendeztek, mikor hírét vették ennek a csodának, hogy inkább csendben maradt.

Úgy hatott ez a felfedezés a kétségbeesett és éhező keresztesekre, mint a jel, amire egész eddig vártak. Sokan ismerték közülük a legendát, miszerint a lándzsa hatalma képes uralni a végzetet, és hallottak a figyelemreméltó győzelmekről, amiket korábbi tulajdonosai az elmúlt ezer évben a segítségével elértek. Most tehát bizonyosan eljött az idő, hogy kilovagoljanak Antiochiából, és megtámadják a hitetlen hordákat.
Mindennek ellenére továbbra is akadtak persze kétkedők a keresztesek között, ám a helyzetük egyre reménytelenebbé vált, ahogy az éhínség tizedelni kezdte őket. Antiochia falain kívül a Kerbogha szultán vezette seregek szintén nyugtalankodni kezdtek, amint várták a roham időpontját. Egyesek közülük egyenesen a távozást kezdték emlegetni. Mikor eme viszály híre eljutott Raymund grófhoz, úgy határozott: valóban eljött a pillanat, hogy támadásba lendüljenek.
Péter Bertalan, aki egy pillanatra sem veszítette szem elől a lándzsát, mióta megtalálták a barlang-templomban,-ragaszkodott hozzá, hogy a támadó sereg vigye magával a fegyvert, mikor kiront a nyílt terepre. A támadás időpontját június 28-ra tűzték ki, és eme jelentős nap kimeneteléről a Documents des Croisades (1780) című munka anonim szerzője az alábbiakban számolt be:"


Benjamin Percy: Vörös hold

Colleen McCullough: A gránitember

Nimród vadászújság 1981.

Országh-Magay-Futász-Kövecses: Angol-Magyar szótár

Shakespeare összes művei I-VII.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

Jakupcsek Gabriella: Hepehupa

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról

Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése

Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Perjes Erzsébet: Foltvarrás - Patchwork

Magyarország állatvilága-Dr. Balogh J.-Dr. Mahunka S.: Atkák XV.

Andy McNab: Az orosz battlefield 3

Farkasházy Tivadar: Overdose-A veretlen 11

Maurice Druon: Korona és méreg

Homor Imre: Esztergom nevezetességei

Pataki Balázs: Örmények - Az örmények életéből

Körkép 83-harminc mai magyar elbeszélés

Reader's Digest - Természetbarátok kézikönyve

Charles Bukowski: Ponyva