Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Brian R. Clement-Theresa Foy Digeronimo: Élő ételek az egészségért

Budapest, 2000. Mandala-Véda Kiadó, 275 oldal, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Mandala-Veda
Kiadás éve:
2000
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Elektroproduct
ISBN:
963-86122-07
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
275
Nyelv:
magyar
Méret:
13.5x21cm
Állapot:
Súly:
344 g
2290 Ft


"Nem adnánk a gyermekeinknek olyan gyümölcsöt a kertünkből, amelyiket a leszedés előtt permeteztünk. Mégis, minden nap ezt tesszük, amikor a boltban bevásárolunk. A rovarirtók mezőgazdasági használatának aránya folyamatosan emelkedik (az elmúlt tizennyolc év során százhetven százalékkal nőtt). Egy 1993-ban végzett és 1995-ben megjelentetett vizsgálatában az amerikai mezőgazdasági minisztérium 7328 mintában 10329 vegyi anyag-maradványait találta. Az almában volt a legtöbb permetezőszer, és a vizsgált minták kilencvenhat százalékában legalább egyféle vegyszer nyomaira bukkantak.
Az irtószerek használatának növekedésével együtt emelkedik a rákos megbetegedések száma, és ma már minden harmadik nyugati embert érinti. Egyes kutatások kimutatása szerint, bizonyos rovarirtókkal való érintkezés növeli a rák kialakulásának valószínűségét. Igen meggyőző érv, óvakodjunk hát a vegyi anyagokkal teletömött élelmiszerektől! (Kérjük, olvassa el a vegyszermentesen, bio módon termesztett élelmiszerekről szóló fejezetet!) A genetikai manipulálás új keletű gyártási hóbort, de maga a technika már régi. Az ötvenes evekben divatba jött a szabványosítás. Tompa végű sárgarépákat termesztettek (a karottát), hogy ne szúrják ki a zacskó alját; a paradicsomot nem az ízéért nemesítették, hanem hogy megfeleljen a szabványsúlynak. Még az apró indiai gombafélék génkezelése is kedvező fogadtatásra talált, holott csak a külsejük volt csábító. A mai fejlett technológia csupán kiterjesztette a lehetőségeket - olykor az egészséges táplálkozás határain túlra.
A technológia ugyanazzal az őszinte, jó szándékkal, amellyel annak idején a fehér kenyeret és a mesterséges édesítőszert adta nekünk, ma a rovaroknak, a fagynak és a huzatnak ellenálló növényeket, nagyobb tejhozamú teheneket, akár két hónapig is eltartható paradicsomot és kevesebb zsírtartalmú húst kínál. A genetikailag kezelt ételek minden élelmiszercsoportban készen állnak, és kerülnek az asztalunkra. Vajon felkészültünk-e a lehetséges mellékhatásokra?
Az efféle élelmiszerekben rejlő ígéret ellenére, komoly kérdésekre kell feleletet találnunk, mivel a fejlődő terület jóra és rosszra egyaránt vezethet. Jóra, mert általa növelhetjük a terméshozamot az éhező országokban. Rosszra, mert az élelmiszerek DNS-ének befolyásolása súlyos, hosszú távú hatással lehet az emberi szervezetre.
Tudjuk, hogy a tápanyagok befolyásolják a kromoszómákat, tehát a genetikailag kezelt élelmiszerek bár csekély, de határozottan negatív hatással lehetnek az általános egészségünkre. A géntechnológia megváltoztatja az élelem kémhatását, mivel többféle tápanyag DNS-ét manipulálja és kapcsolja össze. Annyi bizonyos, hogy a végtermékben összehangolatlan ásványi szerkezetet eredményez."


Laurent Gounelle: A férfi, aki boldog akart lenni

Luby Margit: Népmondák Szabolcs-Szatmárból

Polgári peres eljárások-Szerk.Dr. Gáspárdy László

Halász Előd: Magyar-Német kéziszótár

Frank Geron: Átkelés

Teddy Wayne: Jonny Valentine szerelmes éneke

Andrei Makine: Keletsirató

Władysław Szpilman: A zongorista

Hatvany Lili: Ételművészet, életművészet

Tóth Endre: Bizalmas vallomás-Dedikált!!

John Galsworthy: Forsyte-saga I-II.

Báró Eötvös József: A nővérek

H. Kolba Judit - Hapák József: Egyházak kincsei Magyarországon

Hargitai György: Az étel a legjobb orvosság

Móricz Zsigmond: Rokonok

Debrecen története 1693-1849-2. kötet

Pitrik József, Ulcz Gyula: Társadalmi-gazdasági mozaikok az uniós kapcsolatok tükrében

Lambrecht Kálmán: Herman Ottó élete

Gyionyiszij (Az egyetemes festészet mesterei)

Bíró-Weller: Angol-magyar kéziszótár