Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Geoff Hamilton: Az élet kertje - A biokertészet kézikönyve

Budapest, 1990. Officina Nova Kiadó, 288 oldal, végig színes képekkel illusztrálva. Kiadói karton kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Officina Nova
Kiadás éve:
1990
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Kossuth
ISBN:
963-7835-512
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
288
Nyelv:
magyar
Méret:
20x30cm
Állapot:
Súly:
1214 g
5690 Ft


A GILISZTÁK HASZNA A TALAJ SZÁMÁRA


A giliszták főként szerves anyagokkal táplálkoznak. Az emésztés során a hulladékokat egyszerűbb felépítésű anyagokká bontják, s ezekkis gömböcskékformájában kerülnek ki az emésztőcsatornájukból.
Ezeket a gömböcskéket nyálkás burok veszi körül, ami összetartja azokat. Ettől javul a talaj szerkezete, s ideális feltételek alakulnak ki a növényi gyökér fej lődé-se számára.
A gömböcskékben a tápanyagok a növények számára felvehető formában vannak jelen, s lassan, a növény igényeinek megfelelően válnak szabaddá.
A túlzott, hirtelen ásványianyag-feldúsulás így semmi gondot nem okoz a növények anyagcseréjében. A giliszták földbéli járataikat váladékaikkal tapétázzák ki, a gyökerek ezekben a járatokban könnyen fejlődnek, utat törnek, s egyben kész, felvehető tápanyagokat találnak. Még a talaj víztartó képessége is jelentősen, körülbelül a tőzeg szintjére emelkedik.
További előnyük, hogy a szerves hulladékok darabolása, felaprózása folytán segítik, támogatják a mikrobák tevékenységét. Ezentúl a mikroszkopikus pará-nyok életfolyamatait előnyösen befolyásoló enzimek egész sorát termelik. Rövidre fogva a szót: a talajban, istállótrágyában, vagy komposztban élő giliszták meggyorsítják a lebontás folyamatát, s a kertész olyan végterméket nyer, amely a talaj javításához és a növény jó tápanyagellátásához a legkedvezőbb módon járul hozzá.
Ezen túl a giliszták fokozzák a növények kártevőkkel és kórokozókkal szembeni ellenállóképességét. Az almafa varasodásának gyümölcsösökben rettegett kórokozója az ősszel lehulló levelekben is áttelel. A fertőzött leveleket feldolgozó giliszták azonban a levéldarabkákkal .együtt megemésztik a gombaspórákat is, ezzel a következő évi fertőzést jelentősen visszaszorítják.
A gilisztahumusz a növényi növekedést serkentő enzimeken, aminosavakon és antibiotikumokon kívül még kovasavat is tartalmaz.
Számos vizsgálat bizonyította, hogy kovasav hatására szilárdabb növényi szövetek alakulnak ki, melyeket a gombaspórák, tetvek stb. sokkal nehezebben képesek megtámadni, s inkább a gyengébb, lazább szövetű tápnövényeket rohamozzák meg.


Benjamin Percy: Vörös hold

Colleen McCullough: A gránitember

Nimród vadászújság 1981.

Országh-Magay-Futász-Kövecses: Angol-Magyar szótár

Shakespeare összes művei I-VII.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

Jakupcsek Gabriella: Hepehupa

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról

Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése

Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Perjes Erzsébet: Foltvarrás - Patchwork

Magyarország állatvilága-Dr. Balogh J.-Dr. Mahunka S.: Atkák XV.

Andy McNab: Az orosz battlefield 3

Farkasházy Tivadar: Overdose-A veretlen 11

Maurice Druon: Korona és méreg

Homor Imre: Esztergom nevezetességei

Pataki Balázs: Örmények - Az örmények életéből

Körkép 83-harminc mai magyar elbeszélés

Reader's Digest - Természetbarátok kézikönyve

Charles Bukowski: Ponyva