Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Gyulai Irén: Varrjunk gyerekruhát!

Budapest, 1978. Minerva Kiadó, 76 oldal, színes képekkel és ábrákkal, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Minerva
Kiadás éve:
1978
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Kossuth
ISBN:
963 223 118 X
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
76
Nyelv:
magyar
Méret:
16.5x24 cm
Állapot:
Súly:
152 g
800 Ft


"Ha az is megvan, összeállítjuk a derékvonalat. Végül beférceljük az ujját és a gallért. Ha a ruha más formájú (pl. nincs külön szoknyája vagy ujja) akkor is ebben a sorrendben kell összeállítani. Ha az ujja kézelös (ing ujjú), akkor a kézelőt készítjük el először, felférceljük az ujjara, és úgy állítjuk be az ujját. Tehát a kis darabokat külön készítjük el, és befejezéskor állítjuk össze az egészet.
(Ha kétszer próbálunk, akkor mind a két próbához úgy készítjük elő a ruhát, mintha befejeznénk, tehát összesen háromszor állítjuk össze. Darabokban könnyebben hozzáférünk a részletekhez, és a ruha nem törik, nem piszkolódik annyira, mintha az egészet egyszerre forgatnánk.)
Amikor próbához összeférceltük a darabokat, vasaljuk szét a varrásokat; így azonnal látható lesz, hogy mi a hiba, hol kell igazítani.
Kisgyereken nagyon nehéz próbálni, mert folyton mozog, csak körülbelül lehet megnézni a darabot. A nagyobbakon éppen olyan pontosan lehet próbálni, mint a felnőtteken. Először nézzük meg a ruhadarab egyensúlyát. Ez elég nehéz feladat, mert a gyerekek állás közben hol előre tolják a hasukat, hol pedig behúzzák. Azt kell figyelni, hogy melyik helyzet a gyakoribb, és aszerint kell beállítani a ruhát.
Ha szoknyát próbálunk, vagy derékban elvágott ruhát, ismét vegyük elő a szalagot, amit a mértékvételkor használtunk, és kössük meg derékon, hogy könnyebb legyen megtalálni a derék pontos helyét.
Ha a szoknya „előrecsap", azaz elöl nagyon kiáll, hátul pedig lapos, akkor hátul fel kell emelni derékban. Ha esetleg ellenkezőleg, hátul áll ki és elöl lapos a ruhadarab, akkor a hátát engedjük le, vagy az elejét emeljük fel.
Ha egyensúlyba került a ruha, nézzük meg a felsőrész, az ujja és a szoknya bőségét, és tűzzük be egyik oldalon a felesleget. Ha szűk, tépjük fel a fércelést, engedjünk ki belőle, és gombostűzzük össze megfelelő bőségűre.
A zsebek vagy egyéb díszek papírmintáját tűzzük fel a ruhadarabra, így állapítsuk meg, hogy a bejelölt hely megfelelő-e.
A próba utáni leigazítás úgy történik, hogy mielőtt a gombostűket kiszednénk a lepróbált darabból, a kis méretű ruhákon krétával jelöljük az új tűzések helyét. A nagyobb gyerekek ruháján fércet húzunk az új vonalak helyére. Szétbontjuk a darabot, eredeti formájára összetűzzük, és a leigazítás szerint ismét jelzőférccel átjelöljük az igazítást a másik oldalra is."


Laurent Gounelle: A férfi, aki boldog akart lenni

Luby Margit: Népmondák Szabolcs-Szatmárból

Polgári peres eljárások-Szerk.Dr. Gáspárdy László

Halász Előd: Magyar-Német kéziszótár

Frank Geron: Átkelés

Teddy Wayne: Jonny Valentine szerelmes éneke

Andrei Makine: Keletsirató

Władysław Szpilman: A zongorista

Hatvany Lili: Ételművészet, életművészet

Tóth Endre: Bizalmas vallomás-Dedikált!!

John Galsworthy: Forsyte-saga I-II.

Báró Eötvös József: A nővérek

H. Kolba Judit - Hapák József: Egyházak kincsei Magyarországon

Hargitai György: Az étel a legjobb orvosság

Móricz Zsigmond: Rokonok

Debrecen története 1693-1849-2. kötet

Pitrik József, Ulcz Gyula: Társadalmi-gazdasági mozaikok az uniós kapcsolatok tükrében

Lambrecht Kálmán: Herman Ottó élete

Gyionyiszij (Az egyetemes festészet mesterei)

Bíró-Weller: Angol-magyar kéziszótár