Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Hedin Sven: Ázsia szívében I-II.

Tizezer kilométernyi úttalan utazás

Budapest, 1906. Lampel R. 189+238 oldal, 59+63 képpel, 1-1 térképpel illusztrálva a kötetek, kiadói aranyozott egészvászon-sorozatkötésben, az 1. kötetnél az előzék, - és címlap alsó szélén vízfolt, egyébként jó állapotban a kötetek.

Kiadó:
Lampel Róbert
Kiadás éve:
1906
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Franklin
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
428
Nyelv:
magyar
Méret:
16x23cm
Állapot:
Súly:
1245 g
6490 Ft


"A víz ilyformán 2—3 éven át izolálva van s a beléjük szorult halak állítólag híznak és ízletesekké válnak, mihelyt a víz kissé sós ízt kap. A második tó a Szeit-köll, mely egynapi járásnyira húzódik befelé a homokba s három eldugult csatornával van a Tárimhoz fűzve.
E tavak torkolatához közel néhány elhagyott falura bukkantunk. A nyárfából és kámisból épített kunyhók még fennállottak s meglehetős jókarban voltak, de egy árva lélek sem mutatkozott sehol s a köröskörül felhalmozódott homokban emberi lábnyomokat sem észleltünk. Azt mesélték nekem, hogy a lakosság úgy innen, mint az összes partmenti falvakból hét évvel ezelőtt, amikor a himlő (csicsek) itt iszonyú mértékben pusztított, elköltözött. Akik a járványt túlélték, azoknak a kínai hatóságok a folyó balpartján jelöltek ki új lakóhelyet. Előbb túlnyomólag halászatból éltek, most ellenben földművelésre adták magukat, búzát vetettek s marhát tenyésztettek. De a talaj nem elég termékeny s ezért sokszor túl kell adniok juhaikon, hogy lisztet vásárolhassanak. A leggazdagabb bennszülötteknek ezer juhok is van, de a legtöbbje szegény s nyaranta visszatér a régi tavakhoz, hogy ott halásszon. De ilyenkor nem térnek be szomorú emlékezetű régi kunyhóikba, hanem szabad ég alatt tanyáznak. A kínaiak most kötelezővé tették a himlőoltást s a lakosság, bár kétkedve, aláveti magát e kényszernek.
A sivatagbeli tavak képződéséről a bennszülöttek fantasztikus magyarázatokkal szolgáltak. Azt állítják, hogy először kiásták a csatornákat, azután az ár utat tört magának benne; a nagy víztömeg, mely a csatornába nyomult, kiszorította a dűnákat s létrehozta a tavakat, melyek annak az embernek a nevét viselik, kinek létüket köszönhetik. Természetes, hogy minden ásás dacára sem képződhetnének tavak, ha a talaj plasztikájában a szükséges előfeltételek nem volnának meg. A Das-köll is igen különös; közvetlenül a folyó partján fekszik, de attól még egy nagy homokgát választja el."


Herman Ottó: Erdők, rétek, nádasok

Csokonai Vitéz Mihály munkái I-II.

Dr. Pierre Dukan: A Dukan-diéta

Szeley Dezső: Sporthorgász lexikon

Klaus Werner, Hans Weiss: Márkacégek feketekönyve - A multik mesterkedései

Pierre Imberdis-Xavier Perrin: Vallomások, vélemények, válaszok

Maria Treben: Sebek és sérülések

Sütő András: Három dráma

Prohászka Ferenc: Szőlő és bor

Műtárgyakba rejtett élet - Szomolányi-gyűjtemény a Déri Múzeumból

Nemere István: A szabadságharc évszázada

Tóth-Máthé Miklós: Figuránsok

Radnóti Miklós művei

Debreceni bibliográfia-Alapvető irodalom a város ismeretéhez-Dedikált!

Csiffáry Tamás: Isztria-Az Adria gyöngyszeme

Walter Scott: Quentin Durward

Flesch István: A török köztársaság története

Steve Berry: A templomosok öröksége

Borhidi Attila: A Zselic erdei

Keith Baker: Örökség