Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Howard Carter-A.C Mace: Tut-Ankh-Amen koporsója és múmiája - Tut-Ankh Amen sírja

Az egyiptomi fáraó sírjának feltárása 2 kötetben, az angol eredeti kiadás alapján magyar nyelvre fordítva

Az angol kiadás eredeti képeivel

Tut-Ankh-Amen koporsója és múmiája

Budapest, 1924. Franklin Társulat, 232 oldal+28 képtábla, a végén 29-75 képtábla és az egyes tárgyak leírása. Kiadói díszesen aranyozott egészvászon kötésben, hátul a gerinc és a kötéstábla kapcsolódásánál lent egy pici vászon sérülés, belül tiszta lapokkal jó állapotban.

Tut-Ankh-Amen sírja

Budapest, 1924. Franklin Társulat, 169 oldal+62 t. fekete-fehér képanyag, kiadói díszesen aranyozott félvászon-kötésben, a kötéstáblák széle/sarka kopott, belül tiszta lapokkal, olvasott, de nem rossz állapotban.

Kiadó:
Franklin
Kiadás éve:
1924
Kiadás helye:
Budapest
Kiadás:
1.
Nyomda:
Franklin
Kötés típus:
vászon
Terjedelem:
401
Nyelv:
magyar
Méret:
16x22.5cm
Állapot:
Súly:
1368 g


"Midőn egy gyertya halvány fényénél az első futólagos szemlét tartottunk az előcsarnokban, azt hittük, hogy az egyik ládikában papirussztekercsek vannak. De később, a villamos világítás hatalmas fénye mellett kitűnt, hogy ezek vászontekercsek, amelyek még ekkor is hasonlítottak a papirusztekercsekhez. Ez természetesen kellemetlenül hatott ránk, s azt a gondolatot keltette, hogy a történelmi eredmény jelentéktelen lesz felfedezésünk művészi értékéhez képest, mert teljesen hiányzik az irodalmi anyag, mely felvilágosítást nyujtana Tut-ankh-Amen királyról s korának politikai zavarairól. Azt is mondották, hogy ezek a kamrák nem szolgálnak a király valóságos sírjául, hanem hogy Tut-ankh-Amen második utóda, Hor-em-heb uzurpálta talán az ő sírját és sietve elhelyezte bútorait a sírbolt kamráiban. Nemcsak ezt mondták. Azt is állították, hogy ez csak relytekhely volt s azt a még valószínűtlenebb állítást is megkockáztatták, hogy az ott talált tárgyak a palota bútorzatának gyűjteménye s a dinasztia tulajdona. Itt rejtették el, mert Tut-ankh-Amen a királyi család utolsó sarja volt. Talán nem veszik tőlem rossz néven, ha megemlítem, hogy ezek a bíráló megjegyzések olyanoktól származnak, akik sohasem látták a sírt, még kevésbé a tartalmát. E kifogásokra válaszul kijelenthetem, hogy ott, ahova eddig eljutottunk, nem találtunk semmit, ami ne tartozna a király temetkező felszereléséhez. Minden egyes tárgy teljes összhangzásban van azokkal az ismereteinkkel, amelyeket az Új-Birodalom korából való s ebben a völgyben felfedezett királyi sírok töredékes anyagából merítettünk s ezek mind késői XVIII. dinasztia jellegűek."


Herman Ottó: Erdők, rétek, nádasok

Csokonai Vitéz Mihály munkái I-II.

Dr. Pierre Dukan: A Dukan-diéta

Szeley Dezső: Sporthorgász lexikon

Klaus Werner, Hans Weiss: Márkacégek feketekönyve - A multik mesterkedései

Pierre Imberdis-Xavier Perrin: Vallomások, vélemények, válaszok

Maria Treben: Sebek és sérülések

Sütő András: Három dráma

Prohászka Ferenc: Szőlő és bor

Műtárgyakba rejtett élet - Szomolányi-gyűjtemény a Déri Múzeumból

Nemere István: A szabadságharc évszázada

Tóth-Máthé Miklós: Figuránsok

Radnóti Miklós művei

Debreceni bibliográfia-Alapvető irodalom a város ismeretéhez-Dedikált!

Csiffáry Tamás: Isztria-Az Adria gyöngyszeme

Walter Scott: Quentin Durward

Flesch István: A török köztársaság története

Steve Berry: A templomosok öröksége

Borhidi Attila: A Zselic erdei

Keith Baker: Örökség