Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Wass Albert: Adjátok vissza a hegyeimet - 2001.

Marosvásárhely, 2001. Mentor Kiadó, 204 oldal, kiadói papírborítóban, az előzéklapon dátum beírás, egyébként, olvasatlan, újszerű állapotban.

Kiadó:
Mentor
Kiadás éve:
2001
Kiadás helye:
Marosvásárhely
Nyomda:
Kinizsi
ISBN:
973-8002-89-3
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
204
Nyelv:
magyar
Méret:
14x20cm
Állapot:
Súly:
252 g


"Megjártam a menekültek táborait, és láttam lerongyolódott és éhes embereket, akik úgy éltek éppen, mint annak idején mi a hadifogságbari, összezsúfolva penészes odúkba, sovány asszonyokkal és sápadt gyermekekkel együtt, és vártak valamire... Ugyanarra, amire azok ott, a Burkán, hogy az apostolok elvégezzék a maguk dolgát az igazsággal. Megjártam a hivatalok előszobáit is, és mindenütt azt kérdezték tőlem, hogy miért jöttem el, és mit akarok, és amikor azt mondtam, hogy azért jöttem el, mert igazságot akarok, kinevettek és azt mondták, hogy élelmiszerjegyet még tudnának adni, és esetleg munkát is tudnának adni, ha jól viselem magamat, de igazságot...? Azt nem árulnak sem boltokban, sem a hivatalokban, így mondották az urak, akik az íróasztal mögött ültek.
Végül megtudtam, hogy az igazságszerető nagy nemzetek egy szervezetet hoztak létre, amelyik a menekültek dolgaival foglalkozik, és akkor elmentem oda is. Öt napig etettek híg levessel egy sötét kaszárnyában, idegen nyelvű emberek ordítottak reám, és lökdöstek ide-oda, végre a hatodik napon betaszigáltak egy úr elé, aki magyarnak mondotta magát. A papírjaimat kérte, de nekem nem voltak papírjaim. Elmondtam, hogy vadőr voltam odahaza és szénégető, és azért jöttem, hogy elmondjam a mi dolgainkat azoknak az uraknak, akik az igazságot őrzik ezen a földön, és visszakérjem tőlük a hegyeimet és a szabadságot, amivel adósaink maradtak.
Az úriember, aki magát magyarnak mondotta, nagyon szigorú lett erre, és megkérdezte, hogy voltam-e katona a háborúban, és én megmondtam neki, hogy voltam. Megkérdezte, hogy harcoltam-e a szövetségesek ellen, és én azt feleltem, hogy harcoltam az oroszok ellen, amennyire csak tőlem tellett. Megkérdezte, hogy saját jószántamból harcoltam-e, és én megkérdeztem tőle, hogy mit gondol, gazember, gyáva senki vagyok-e én, aki elbúvik, amikor harcolni kell a hazáért és a szabadságért? Ekkor az úriember, aki magyarnak mondotta magát, kijelentette, hogy sajnálja, de háborús bűnösöket nem vehetnek föl a szervezet védelme alá, és hogy én azok szerint, amiket bevallottam, háborús bűnös vagyok."


Benjamin Percy: Vörös hold

Colleen McCullough: A gránitember

Nimród vadászújság 1981.

Országh-Magay-Futász-Kövecses: Angol-Magyar szótár

Shakespeare összes művei I-VII.

Bencze Tibor L.: A TV-vevőkészülék műszerei és mérései

Jakupcsek Gabriella: Hepehupa

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról

Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése

Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Perjes Erzsébet: Foltvarrás - Patchwork

Magyarország állatvilága-Dr. Balogh J.-Dr. Mahunka S.: Atkák XV.

Andy McNab: Az orosz battlefield 3

Farkasházy Tivadar: Overdose-A veretlen 11

Maurice Druon: Korona és méreg

Homor Imre: Esztergom nevezetességei

Pataki Balázs: Örmények - Az örmények életéből

Körkép 83-harminc mai magyar elbeszélés

Reader's Digest - Természetbarátok kézikönyve

Charles Bukowski: Ponyva