Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Bodó Imre, Heckre Walter: Lótenyésztők kézikönyve

Budapest, 1998. Mezőgazda Kiadó, 429 oldal, 103 szövegközti képpel és ábrával illusztrálva, kiadói karton kötésben, néhány oldalon aláhúzásokkal, jó állapotban.

Kiadó:
Mezőgazda
Kiadás éve:
1998
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Kner
ISBN:
963-9121-08-8
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
429
Nyelv:
magyar
Méret:
17.5x24.5cm
Állapot:
Súly:
889 g


"A munkában lovunk – különösen meleg időben – könnyen megizzad. Tekintsük szabálynak, hogy mindig úgy hajtsuk vagy lovagoljunk, hogy az istállóba érve a ló már megszáradjon. Ennek ellenére különösen a szerszám alatt felgyülemlett izzadságot puha csutakkal vagy jól kicsavart nedves szivaccsal távolítsuk el. Amikor a ló teljesen megszáradt, gyökérkefével keféljük át, és végül a már említett pokrócdarabbal töröljük fényesre a szőrzetét. Sáros időben a lábvégeket gumitömlővel vagy vödörből mossuk le. Higed időben ügyeljünk arra, hogy a víz csak a lábvégeket (csonk, ill. lábtő alatt) érje! A csüdsömör elkerülése céljából a vizet a végtagszőrök körül húzzuk ki. Nyáron, ha meghűléstől nem kell tartani, kedvező, praktikus ápolási módszer a lovak mosása. Arra azonban vigyázzunk, hogy felhevült állapotban soha ne mossuk le a lovat. A mosáshoz állott, 15-20 fokos vizet használjunk. A fölösleges víz kihúzására az ún. „tajtékkés” szolgál. Fürösztés után a lovat ne kössük be az istállóba, hanem a hempergőzés ellen száron vezessük a száradásig.

 A pata ápolása

 A ló teljesítőképessége elsősorban lábai épségétől függ. A pata a végtagok talajjal érintkező része, így a talaj felől jelentkező minden behatás a patán keresztül érvényesül. Az egészséges, ép pata fontosságára utal a régi mondás: „a pata a ló”. Ahhoz, hogy a pata mindennapi használat folyamán támasztott követelményeknek meg tudjon felelni és a különféle károsító hatásoktól megvédhető legyen, elengedhetetlen a rendszeres, szakszerű ápolása. A pataápolásnak, patkolásnak és a pataszabályozásnak igen gazdag szakirodalma van. Könyvünkben terjedelemi okokból csak a legfontosabb ismereteket kívánjuk közreadni. Ennek ellenére, ha csak az itt közöltek válnának a gyakorlatban is elterjedtté, lovaskultúránk, lóegészségügyünk mérföldekkel tartana előbbre."


Bölcseletek (latin-magyar)

Kedvenc receptjeim-Szárnyasok

Végh Antal: Nyugati utakon

Forisek Péter: A Római Birodalom képes története

Reader's Digest - A természet titokzatos világa

Szili Sándor-Szvák Gyula: A középkori orosz történelem forrásai

Márai Sándor: Napló 1976-1983

Péczely Lajos: Közép-Ázsia-'Aki erre jár, nem tér vissza'

Magyarország állatvilága-Móczár Miklós: Karcsúméhek

Horváth József: Szabadkai és palicsi képes levelezőlapok története 1898-1945

dr. Baranyi Béla szerk.: Sáránd - Fejezetek a település múltjából és jelenéből

Kurucz Gyula: Szeretek , tehát voltam

Jackie Silberg: Baba-móka

Leonard Goldberg: Jégbe zárva

Gyimesi György: A Meru lankáin, vadászélmények

Peter Hein: A klinika II.

Budapest anno és most - Budapest then & now

Móra Ferenc:A fele sem tudomány-Utazás a földalatt

P. Szalay Emőke: A debreceni kerámia

Dr. Mágocsy-Dietz Sándor: A növények táplálkozása-Tekintettel a gazdasági növényekre