Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

György Aladár: Amerika - Földrajzi és népismei leirása

Budapest, 1894. Méhner Vilmos kiadása, 628 oldal, gazdagon illusztrálva szövegközti, és egészoldalas rajzokkal, a színes mellékletek, és a térképek nincsenek a könyvben, félvászon-kötésben, a gerince restaurált, jó állapotban.

Kiadó:
Méhner Vilmos
Kiadás éve:
1894
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Nagy Sándor
Kötés típus:
félvászon
Terjedelem:
628
Nyelv:
magyar
Méret:
16.5x24 cm
Állapot:
Súly:
1100 g
8900 Ft


"A nagyszámú eszkimótörzsek között legtekintélyesebbek a malemuták, kik nemcsak erőteljesebb testalkatuk által különböznek társaiktól, de öltözet és társadalmi viszonyok tekintetében is. Valóságos aristokratái a sarkvidéknek. Drága szőrmékből készült s sokszorosan ékesített minden egyes ruhadarabjuk, felső ajakaikba néha csontpál-czikákat tesznek s halzsírral busásan bekent hajukat fürtökbe fonják. A Kotzebue és Norton-öblök között laknak s Alaszka kereskedelmének ők a legjelentékenyebb közvetítői. Télen ők is földalatti kunyhókban laknak, de minden lakóház mellett van póznákon fából készült kis kalitkaforma, hova földbe ásott fatörzsön másznak fel s a hol különösen élelmi szereiket tartogatják, hogy a kutyák és egyéb vadállatok hozzájuk ne férhessenek.
Eszkimó eredetűek az aleuták is, a vulkanikus szigetcsoport törzslakói, kik Unungun vagy Kagataja Kungios (kelet népei) névvel jelölik magukat szárazföldi eredetükre utalva. Összes számuk 1880-ban már csak 2145 volt, bár az oroszok beköltözésekor 50.000-nél is többen voltak. Minden régi utazó oly elismeréssel szól róluk, mint a Point-Barrow környékén lakó eszkimókról. Cook azt írja, hogy seholsem látott ily békeszeretö, jámbor népet, mely a legműveltebb népeknek is mintául szolgálhatna. Venjaminoff, ki tíz évig élt közöttük, sohasem észlelt egyetlen erőszakoskodást, sőt heves1 vitát sem s azt állítja, hogy még a hosszas koplalások után is mérsékeltek voltak az evésben, nem kiabálnak, nem sírnak, családi gyöngédségük példátlan nagy, úgy hogy éhség idején az utolsó falatot is gyermekeiknek adják. A lopást nem ismerik s semmit sem tartanak zár alatt. Fájdalmukat némán tűrik. Még ha valaki a vadállatok számára felállított csapdába esett is, türelemmel várja, míg abból kiszabadítják, bár a csapdának fogai mélyen benyomulnak testébe. A félelmet sem ismerik és igen illet]an dolognak tartják csodálkozásukat kifejezni."


Christopher Mason: A milliárdos csalás

Körös-Maros Nemzeti Park

Kós Károly: Erdély-Kulturtörténeti vázlat-Reprint

Sütő András: Sárkány alszik veled

Ole Hallesby: Személyiségtípusok

Aczél Endre: Acélsodrony - A hatvanas évek

Navigátor világatlasz - A föld politikai és gazdasági térképe

Helen E. Sminth-Anthony J. Frew: Allergia

Cserszilvásy Ákos: A vadászat mestere

Axel Munthe: San Michele regénye

Kanteletár

George Sand: Consuelo I-II.

Kemény Dezső: A titokzatos kecskebak-Fantasztikus bűnesetek

Szepes Erika-Szerdahelyi István: Verstan

Paul Diepgen: Geschichte der Medizin

Kerékgyártó Béla (szerk.): Berlin átváltozásai - Város, építészet, kultúra

Priszter Szaniszló: Növényneveink - Magyar-latin szógyűjtemény

Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II.

W.O. James: Bevezetés a növényélettanba

Kovács Andrea(szerk.): Árpád népe - 1000 év magyar mondái