Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Molnár Gábor: Ahol az ösvény véget ér

Budapest, 1964. Szépirodalmi Könyvkiadó, 411 oldal, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, kiadói műbőr-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Szépirodalmi
Kiadás éve:
1964
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Athenaeum
Kötés típus:
műbőr
Terjedelem:
411
Nyelv:
magyar
Méret:
15x20.5cm
Állapot:
Súly:
540 g
1490 Ft


"Levetkőzöm, beleheverek, és most már csak magamnak mondom: Jó éjszakát! A „St. Elias"-ra, a holnap déli indulásra gondolok. Santarem kis város, és előttem arról nevezetes, hogy az angol Henry Wickham, aki az angolok megbízásából iS/ő-ban kilopta a Tapajós menti vadonokból a gumi-fa, a Hevea brasiliensis magvait, ebben a városban ültetvényeskedett. Sokba került Brazíliának ez a vendégeskedés, a Hevea brasiliensis magvainak elorzásába. Talán éppen azoknak az évszázados, vén seringuáknak a magvait gyűjtötte lopva Henry Wickham, amelyek alatt az őserdőben vadásztam, gyűjtöttem. Zörögnek felettem gondolataim közben a patkányok a korhadó pálmatetőben. A poz-dorja száz darabkája hullik rám, akár időm elpergő napjai, amelyek a múltba süppedve belemerülnek az idő feneketlen mélységébe. Elsüllyedt Henry Wickham egykor izgalmas napjainak sora, eltűnik a lator Virgulino Lampiáo napjainak sora is. Ez verdiktje az időnek.
Az eddigi történetből most kis időre kilépek. Előre és hátra tallózva történetében, elbeszélem Lampiáónak és canguaceiróinak pokolba vezető útját, amit befejez Virgulino utolsó mondata, „hattyúdala" :
Végleg elszabadult a Lampiáo szította pokol Pernambuco és Ceará államok lakott és kevésbé lakott tájain, úgyszintén a belső sertaókban. Lampiáo különös vezéri szokásokat vett fel, nagy és még nagyobb hódító tervekkel foglalkozott. Ezeket alvezérei tiszteletből és félelemből a vezér kegyetlen indulatai ismeretében ellenvetés nélkül elfogadták.
A hol itt, hol ott felbukkanó, mindig nagy számmal mutatkozó canguaceirókkal szemben a katonaság és rendőrség alig tehetett valamit. Vadak, ellenállhatatlanok voltak rajtaütéseiknél a canguaceirók, senkit és semmit nem néztek.
Démoni, sérthetetlenségükbe vetett fanatikus hit kerítette hatalmába a canguaseirókat. Tudta ezt Lampiáo, és ki is használta ennek irgalmatlan, babona sarkallta lehetőségeit. Rá-rácsapott a fazendákra, városokra. Rabolva, gyilkolva járta a falvak környékét, visszamenekülve a véres rablókalandok után canguaceiróival a sertaóba.
így történt, hogy Lampiáo kapitány a Pernambuco államban levő Juazeiro dó Norte város erdős vidékére érkezett nagyszámú rablóbandájával. Itt összehívta alvezéreit és a csatlakozó más rablóbandák főnökeit."


A művészet története: Amerika, Afrika, Óceánia

Richard Hughes: Szélvihar Jamaikában

Csorba Csaba: Legendás váraink

Sergio Failoni: Hangfogó nélkül

Ujváry Zoltán: Huncut adomák Gömörből

Wayne Rice: Fején a szöget!

Taar Ferenc: A kacér múzsát szolgáltam-A debreceni Csokonai Színház-Dedikált!

Hóman-Szekfű: Egyetemes történet I-IV.

Nyakas Miklós: Hajdú-Bihar megye címerei-Dedikált!

M. Kiss Csaba - Kásás Tamás: Kása

Barcsay Jenő: Művészeti anatómia

Kóka Rozália: Egy asszon két vétkecskéje

Selye János: Álomtól a felfedezésig-Egy tudós vallomásai

Pearl S. Buck: A kínai rabszolgalány

Ross Macdonald: A dollár túlsó oldalán

Csodaszép Magyarország - Hazánk legszebb tájai és látnivalói

Bencze Tibor László: Elektronhobby '76

Kanyó András: Horthy és a Magyar tragédia

A. D. Speransky: A Basis for the Theory of Medicine

Janusz Wociechowski: 250 elektronikai kapcsolás