Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Thomas Hardy: A weydoni asszonyvásár- Számozott!

Budapest, 1968. Magyar Helikon, 355 oldal, megjelent 1500 számozott példányban, ez a 62. számú, kiadói nyl-kötésben, minimális kopások a gerinc vonalán, egyébként olvasatlan példány.

Kiadó:
Magyar Helikon
Kiadás éve:
1968
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Kner
Kötés típus:
nyl
Terjedelem:
355
Nyelv:
magyar
Méret:
13x18.5 cm
Állapot:
Súly:
350 g
8490 Ft


"Jopp többnyire kerülte az efféle társaságot, most azonban keserves kedvében találta a meghívás, s úgy döntött, hogy útjába ejti a Libadöglőt.
A durnoveri felvég tanyaházak, csűrök halmazából alakult, alvége azonban éppen nem bővelkedett pásztori szépségekben. Ezt a máig jobbára lebontott alvéget hívták Pöce-sornak.
A Pöce-sor a környező falvak Adullám-barlangja volt - mint a menekülő Dávid négyszáza, csupa elkeseredett, sanyarú sorsra jutott, adósságokban úszó ember húzta meg itt magát. Napszámosok, parasztok, akik a gazdasági munkát egy kis orvhalászattal kötötték egybe, s az orvhalászatot egy kis részegeskedés-sel meg egy kis verekedéssel, azok hamarosan ide jutottak. Mezőgazdasági gépkezelők, akik a gépüket elkezelték, szolgák, akik csak akkor izzadtak, ha ettek, mind ide szorultak a végén, a Pöce-sorba.
A sor zsúpfedeles házrengetege szinte beletenycrelt a környező süppedékes, ködpárás mocsárvilágba. A közönségestől a közveszélyesig akadt itt látvány sokféle. Akárhány házban a bűn vert tanyát, a kétségbeesés költözött be más portára, akárhány kert alatt a szégyen somfordált, a fűzfák közé rejtőzött vert falú, szalmatetejű viskók lakóit a szükség tette tolvajjá. A gyilkosság se hírből volt itt ismeretes. Némely köznek minden sarkára állíthattak volna pestisoszlopot, így festett a Pöce-sor Henchard és Farfrae polgármestersége idején.
Ez a ragyavert levél Casterbridge dúsnedvű, virágzó fájáról a mezők fölé hajlott mégis - alig egy futamodásnyira a nemes szilfasoroktól, ahonnét a mocsár fölött, kukoricatáblákon át távoli hegyvidékre, nagyúri kastélyokra nyílt kilátás. A nyomortelepet patak választotta el a mocsaraktól, s madártávlatból úgy látszott, mintha csak a házak előtt elvezető úton lehetne rajta átjutni. Csakhogy minden háztulajdonos lépcsője alatt pallódeszka lapul itt, kétaraszos, az szolgált hídnak a titkos átkeléshez."


Kis világatlasz-Zsebkönyv kiadás

A M. Kir. Állami Lótenyészintézetek és a gödöllői M. Kir. Koronauradalom

Bagyinszki Zoltán: Magyar kastélyok

H.B. Gilmour: Most már elég

Michelangelo Antonioni-Írások, beszélgetések

Csoóri Sándor: Készülődés a számadásra

Matthias Steiner: Das Steiner prinzip

Szidiropulosz Archimedes: 1956 - Görögök a forradalomban

Csonak Károly: Szeged

Dr. Haraszthy József: A torma

Wim Wenders-Írások, beszélgetések

Bodó-Nagy-Örley: Horgászeszközök, horgászmódszerek

Bot György: A Debreceni Orvostudományi Egyetem története

Lázár Márta (szerk.): Vonattal a Föld körül

Iványi István: Lugos rendezett tanácsú város története, adatok és vázlatok

Szalay Ferenc (szerk.): Horgászkalauz 1996

Háztartási gázkészülékek katalógusa

Szinák János-Veress István: A kutya hétköznapjai

Loch Jakab - Nosticzius Árpád: Agrokémia és növényvédelemi kémia

Karácsony L.-Dr. Tálasi Istvánné: Német nyelvtan a középiskolák számára