Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Vigh József(szerk.): Százhúsz horgászvíz

Budapest, 1985. Mezőgazdasági Kiadó, 260 oldal, 87 szövegközti ábrával és 32 fekete-fehér fényképpel illusztrálva+ 1 kihajtható térképmelléklettel. Kiadói karton-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Mezőgazdasági
Kiadás éve:
1985
Kiadás helye:
Budapest
ISBN:
963-232-070-0
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
260
Nyelv:
magyar
Méret:
17x24.5cm
Állapot:
Súly:
682 g
1200 Ft


A pécsi tórendszer

Nagy harcsák, pontyok, amurok


Baranya leglátogatottabb horgászvize a négy vízből álló pécsi tórendszer. Ez magában foglalja a 8,6 hektáros Orfűi-, a 69 hektáros Pécsi- és a 15,6 hektáros kovácsszénája! tavat. A negyedik a Hermán Ottó tó, 40 hektáros rezervátum, amelyen csak kis létszámú tagsággal szelektív horgászatot engedélyeztek, szélesebb horgászlátogatottságra itt nincs lehetőség. Azért említésre méltó, hogy a MOHOSZ Baranya megyei Intéző Bizottsága minden év őszén itt rendezi meg a nemzetközi jellegű Hermán Ottó horgász emlékversenyt, s ezen a részt vevő csapatok rendszeresen szép fogási eredményeket érnek el.
Érdemes néhány szót szólni a megye éghajlatáról. Hazánk legdélibb részén leginkább hatnak a Földközi-tenger felől érkező enyhe, páradús légtömegek. Ezért alakultak ki itt aránylag erősen a szubmediterrán klíma jellegzetességei, az enyhe tél, a korai tavasz, a meleg nyár, a hosszú ősz, a gazdag napsugárzás. Ezek elsősorban a megye déli részének időjárási jellemzői; a Mecsek felfogj a a zordabb északi hatásokat, ugyanakkor gerince egyben klímahatárt is jelent, amely a földközi-tengeri légáramlatok továbbterjedését is akadályozza, A Nyugat-Mecsekben található tavak környékének nyári klímája igen kellemes, hűs, páradús.
A tavak környéke joggal kelti fel a horgászturisták érdeklődését. Ha már megvan a zsákmány vagy több napot töltenek itt el a horgászok, érdemes környékével közelebbről megismerkedni, sétákat tenni a tavak partján, a közeli erdőkben, felkeresni az egyedülálló természeti ritkaságokat. Ezt a környéket . nem ok nélkül sorolják az ország legszebb tájai közé. Orfűtől északkeletre, az un. Bánosi-kishegy lábánál bő vizű karsztforrás, a Vízfő tör a felszínre. Mögötte évek óta folyik társadalmi összefogással feltehetően a Mecsek legnagyobb és legszebb cseppkőbarlangjának feltárása. A barlangból előtörő víz és a szerencsés domborzati viszonyok tették lehetővé a mesterséges tórendszer és a jelentős baranyai üdülőkörzet kialakítását. Van Orfűnek még egy nevezetessége is, az un. Sárkánykút, amely egy időszakos karsztforrás az Orfűi-hegy északkeleti lejtőjén. A kút közelében állították fel Melocco Miklós sárkányszobrát. A megye jelentős anyagi áldozatvállalásával, országos támogatással alakították ki az üdülőközpontot. Magán és vállalati üdülőházak, horgásztanyák és csónakházak épültek a Pécsi- és az Orfűi-tó partján. Minden vízisport űzhető itt, mindkét tónál kellemes strandot találhatunk.


Balassa Imre-Gál György Sándor: Operák könyve

Örösi Pál Zoltán: Kis méhészkönyv

Bíró-Weller: Angol-magyar kéziszótár

Kurt Lampert: Az édesvizek élete

Vázsonyi Endre: Rémusz bácsi meséi

Weszprémy Kálmán ifj.: A magyarországi zsidók statisztikája

Gróf Edelsheim Gyulai Ilona: Becsület és kötelesség 1. -Aláírt!

dr. Csabai István: Fakeresztek mentén - Népek országútján

Émile Zola: Állat az emberben

Hy Conrad: Tökéletes gyilkosságok?

Tanulmányok Erdély történetéről

Gulyás Csaba: 128 lépés a skót whisky világába

Reményik Sándor: Romon virág

Hjorth & Rorsenfeldt: A tanítvány - Skandináv krimik

Valuch Tibor: Hétköznapi élet Kádár János korában

Kovács Éva, Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények

Frischherz, Skop: Fémtechnológia 1.-Alapismeretek

Márai Sándor: Eszter hagyatéka

Shakti Gawain: Élj a fényben

Mikszáth Kálmán: Különös házasság